Kas tead, kui hästi sa ennast tegelikult tunda võid?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. juuni 2018 kell 13:49“Nüüd ma alles tunnen ennast tõeliselt hästi, mul on palju rohkem energiat!” See on lause, mida tunnustatud treener ja fitnessivõistleja Egle Eller-Nabi kuuleb sageli oma klientidelt. „Inimene ei pruugi arugi saada, et ta võiks ennast paremini tunda. Ega see, et ei olda haige, ei tähenda, et enesetunne ei võiks parem olla. Paljud ei oska paraku seda võrrelda,” tõdeb Egle. Ka personaaltreener Roman Minlibajev on veendunud, et füüsiliselt aktiivne elu hoiab haigused eemal. Miks tasub pühendada liikumisele rohkem aega?

 

Liikumise mõju tervisele

  • Liikumine teed head kõigile su tervisenäitajatele. Ennetad enamikke istuvast ehk kontoritöö elustiilist soodustatud haigusi – südamehaigused, diabeet jt.
  • Liikumine tekitab positiivseid emotsioone ja parandab meeleolu. Kui liikuma hakates mitte üle pingutada ja endale liiga teha, siis on hea enesetunne kindlasti tagatud.
  • Liikumine mõjub hästi unele, parandades selle kvaliteeti ning leevendab stressi.
  • Liikumine aitab su luustikku tugeva ja tervena hoida. Mida enam liigud, seda rohkem saavad luud koormust ning sind ei ohusta luude hõrenemise probleem.
  • Kui soovid kaalu langetada või seda kontrolli all hoida, on jälle abi liikumisest. Olles heas vormis, tunned end oma kehas hästi ja mugavalt ning oled enesekindlam.
  • Jõutreening aitab säilitada ja kasvatada lihasmassi, mis annab su kehale tugevuse, ilusa vormi ja hea väljanägemise. Tugevad lihased hoiavad ära paljude vaevuste tekke.
  • Liikudes paraneb rüht ja leevenevad mitmed liigsest istumisest tekkinud pinged kehas – seljahädad, valud ja “kinni oleku” tunne turjas, õlgades, kaelas ja peas.
  • Liikumine lööb pea selgeks! See parandab keha verevarustust hapnikuga ning mõjub hästi aju tööle – mälule ja keskendumisvõimele. Nii oled ka kontoris produktiivsem.
  • Liikumine aitab tugevdada immuunsüsteemi ning tänu sellele ei hakka sulle haigused nii lihtsasti külge. Lapsedki, kes rohkem liiguvad, on palju tervemad.

 

Seega on kontorilaua tagant või diivanilt tõusmiseks ja liigutamiseks põhjuseid palju ning üks on treenerite sõnul kindel – liikudes oled õnnelikum ja tugevamaks saavad nii su keha kui vaim.

Ja kui algus juba tehtud, siis soovitab Roman jätta meelde selle tunde, mis valdab pärast head treeningut – rahulolev, meeldiv väsimus ja parem meeleolu. “Sa kahetsed ainult seda trenni, mida ei teinud!” on ta kindel.

Soovid tunda ennast iga päev terve ja elurõõmsa ning energiast pakatavana, kuid arvad, et sellise enesetundeni on raske jõuda, sest see nõuab liiga palju aega, vaeva ja naudingutest loobumist? See ei ole sugugi nii, kinnitavad treenerid ning mitmed oma elustiili muutnud innustavad inimesed. Vastupidi – paremaks enesetundeks piisab üsna väikestest sammudest!

Loe Egle ja Romani nõuandeid, mis aitavad sul liikumise lihtsasti oma päevadesse lisada Loodusväe uuest tasuta e-raamatust “5 kerget viisi, kuidas liikumine aitab sul saada tugevamaks ja õnnelikumaks“. Lisaks saad lugeda innustavate inimeste kogemusi, mis aitavad sinulgi jõuda parema tervise ja enesetundeni. Oma kogemusi jagavad Eesti Meedia meelelahutusportaalide juht Kertu Jukkum, muusik Sandra Vabarna ja näitleja Jan Uuspõld. 

Allikas: Loodusvägi

Foto: AdobeStock

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt