Uuring: liikumine tööajal parandab jõudlust ja loovust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. märts 2014 kell 13:30Füüsilise töö tegijaid jääb aina vähemaks ning aina enam levib istuv töö. Kuigi kõik teavad, et pikaajaline istumine pole meile kasulik, juhtub tihti, et me ei märka ennast tööpäeva sees isegi sirutada. Tekivad erinevad probleemid alates kangest õlavööst lõpetades muude verevarustuse häiretega. Paradoksaalne on aga see, et just ajuga töötajatel oleks vaja head verevarustust, sest aju tarbib töötades palju hapnikku.

 

Minnesota Ülikool avaldas äsja pikaajalise uuringu tulemused, millega mõõdeti kõndimislintidega varustatud töökohtade efektiivsust. Uuring viidi läbi firmas Salo, kus esimesed lintidega töökohad seati sisse juba kuue aasta eest. Siis loodi kuus töökohta ruumi keskele ning töötajad harjusid minema sinna, kui neil oli mõni rohkem mõtlemist nõudev tööülesanne.

Lint ei pöörle kiiresti, maksimaalselt 3,2 kilomeetrit tunnis, kuid uurijad leidsid, et kõndimisel on suur mõju töötulemustele. Nimelt paranevad liikuva tööstiiliga nii produktiivsus kui ka loovus. Isegi kui töökus tõuseb vaid kaks protsenti, tasub töökoha ümbersisustamine esimese aastaga ära.

Salos on käimislindid ka koosolekuruumis, kus lahendatakse koos suuri küsimusi. “Iga kord, kui oleme millegagi jännis, tõuseme me üles ja liigutame. Ja kui sa tõused ja liigud, siis tulevad uued ideed justkui iseenesest,” kommenteeris firma kaasasutaja Amy Langer.

 

 

 

Allikad: CBS, ERR

Foto: ctvnews.ca

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt