Mõnus joogapäev ajaloolises talus: tutvu erinevate stiilidega ning saavuta sisemine tasakaal

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. juuli 2020 kell 17:58Fotod: Terje Atonen

11. juulil toimub Jõelähtmel kaunis ja ajaloolises Liipa talus mõnus joogapäev. Sellest päevast võtavad osa õpetajad, kes tutvustavad väga erinevaid joogastiile ning lähenemist neile. Elavat muusikat esitavad andekad Eesti artistid, saab minna sauna, pärast seda ujuda värskendavas tiigis ja tantsida ekstaatilise muusika saatel. “See on päev, kus saavad kokku joogast lugupidavad inimesed, joogast alles huvituvad inimesed ja lihtsalt mõnusalt aega veetvad inimesed,” ütleb sündmuse korraldaja ja joogaõpetaja Tiit Trofimov.

 

Joogapäev – miks, kellele ja kuna?

See on joogapäev, kus tulevad kokku Tallinnas tegutsevate erinevate jooga stiilide parimad õpetajad, et anda edasi enda tunnetus ja kogemus enda poolt jagatavale joogale. See on päev, kus saavad kokku joogast lugupidavad inimesed, joogast alles huvituvad inimesed ja lihtsalt mõnusalt aega veetvad inimesed.

 

Kuidas tekkis idee tuua inimesteni sellises formaadis Joogapäev?

Olen ammu tahtnud luua ja edasi anda sellist mõnusat ja lihtsas vormis joogaülevaadet. Olen isiklikult kõikide nende õpetajate juures praktiseerinud, saanud nendelt inspiratsiooni ja palju iseennast läbi nende poolt jagatavate praktikate tervendanud.

 

Mida iga tulija Joogapäevalt oodata võib?

Joogapäeval saad saa kogeda erinevaid joogastiile parimatelt õpetajatelt, head instrumentaalset muusikat kuulata, ekstaatiliselt tantsida ja parimat tervislikku toitu süüa ja ka enesearenguga seotud raamatute ja ehete ostmise võimalust kasutada.

 

Mida teie ise sellelt päevalt kõige enam ootate?

Ise ootan, et seda päeva tuleksid kogema kõik avataud ja rõõmsad hinged, kes on huvitatud enese sisse vaatamisest ja ka inimesed, kes sellest uksest alles sisse piiluvad.

 

Miks on praegustel keerulistel aegadel või vahetult peale eriolukorra lõppemist oluline või vajalik osaleda seesugustel üritustel?

See üritus näitab teile, kuidas läbi väga lihtsate praktikate on võimalik saavutada sisemist tasakaalu ja hingerahu.

 

Mida öelda neile kes võib-olla pelgavad, et palju rahvast on üheskoos?

See festival näitab ka seda poolt, et kuidas olla üle hirmudest, püsida kõrgemas vibratsioonis ja mitte minna kaasa hirmudega.

 

Millega peaks Joogapäevale tulija arvestama? Mida kaasa võtma? 

Kaasa tuleks kindlasti võtta hea tuju, joogamatt, soe pleed ja veepudel. Kõike muud on võimalik kohapeal osta.

 

Millised erinevad joogastiilid jõuavad ühe päeva jooksul inimesteni? 

Inimesed saavad kogeda ashtanga-joogat, yin-joogat, blissjoogat, nidra-joogat, kundalini-tantra-joogat, akrojoogat, vinyasa-joogat, hatha-joogat.

 

Mille järgi olete valinud Joogapäeval ülesastujad? 

Nende kõikide joogastiilide õpetajad on olnud minu eluteel minu õpetajateks ja olen neilt saanud palju inspiratsiooni.

 

Millist töötuba või joogatundi teie ise kõige enam ootate? 

Mulle meeldib väga akrojooga ja blissjooga.

 

Mille järgi ja miks sai valitud just see toimumiskoht? 

Toimumiskoht on minu hea sõbra Joel Juhti südame ja hingega taastatud talukoht, mis on väga intiimne ja hubane koht just sellise ürituse korraldamiseks.

 

Uuri lisaks: Mõnus Joogapäev FB, Ticketer

Fotod: Terje Atonen

 

Intervjueeris Joanna Koovit / GoodNewsKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt