BlissJooga õpetaja Katrin Kivi: Joogatund on koht, kus pühenduda endale täielikult

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. juuni 2020 kell 22:25



11. juulil toimub Jõelähtmel kaunis ja ajaloolises Liipa talus mõnus joogapäev. Sellest päevast võtavad osa õpetajad, kes tutvustavad väga erinevaid joogastiile ning lähenemist neile. “BlissJooga on voolav joogastiil, kus pearõhk on iseenda keha tunnetamisel. Alustame tundi rahuliku kohanemisega, seejärel loome kohtakti kehaga. Keha aktiveerimine ja venitused valmistavad sind ette väikeseks hingamismeditatsiooniks, kus võid saada kogeda kergust ja avardumist! Tunni lõpetab sügav lõdvestus koos helirännakuga,” ütleb joogaõpetaja Katrin Kivi ning kinnitab, et huvilised on oodatud ka siis kui on tunne, et ei paindu ega oma varasemat joogakogemust.

 

BlissJoogas pannakse iseenda kehas enargiad liikuma läbi loomuliku liikumise, venituste ja hingamise ning viiakse end tunni lõpuks mõnusasse yin-seisundisse.

 

Millise joogastiiliga on tegu BlissJooga näol?

2017. aasta kevadel läbi avardavate kontaktide ja sügava sisemise tunnetuse jõudsin arusaamisele, et aeg on usaldada ja liikuda sügavale tõe sisse iseendas. Sellest hetkest alates jagan teiega BlissJoogat. BlissJooga on minu enda väljatöötatud joogastiil, kus viin tunde läbi sisemist tunnet usaldades, olles kanaliks puhtale õpetusele otse universumist! BlissJooga on voolav joogastiil, kus pearõhk on iseenda keha tunnetamisel. Alustame tundi rahuliku kohanemisega, seejärel loome kohtakti kehaga. Keha aktiveerimine ja venitused valmistavad sind ette väikeseks hingamismeditatsiooniks, kus võid saada väga võimsa ühenduse ja kogemuse! Tunni lõpetab sügav lõdvestus koos helirännakuga. Kõik see kombo töötab suurepäraselt kogu meie tervikolemusega ning järjepidevalt praktiseerides saame tõsta oluliselt oma elukvaliteeti.

 

Kuidas leidis jooga tee teie ellu?

Minu jaoks on alati oluline olnud ka füüsiline tasakaal. Nii nagu me hoiame oma kodu korras, on loomulik ju hoolitseda ka oma hingekodu eest. Kui 2009. aastal avastasin enda jaoks jooga, paelus see kohe minu tähelepanu – kõik mida ma olin otsinud, oli ühes kohas olemas. Keha, meele ja hinge tasakaal. 2012. aasta märtsist alustasin õpinguid Londoni Karam Kriya koolis ning tänaseks oman kundalini jooga rahvusvahelise õpetaja sertifikaati. 2017. aasta sügisel läbisin ka Yoga Alliance Yin jooga õpetaja kursuse 1. ja 2. taseme.

 

Mida olete joogasaalist igapäeva ellu kaasa võtnud?

Joogatund on koht, kus pühenduda endale täielikult. Olla vaatleja ja märgata kohta kus sa elus, oled. Ühenduse loomine annab sulle justkui kõrgema vaatepunkti, kus sa näed ära tupikteed ja vaba voolamise. Selle teadmisega on igapäevaelu võimalik elada kerguses ja harmoonias.

 

Mille järgi teha õige otsus valides endale sobivat joogastiili?

Proovi saada kätte sisemine tunnetus, mis ütleb sulle õige vastuse. Ära aja seda seganimi ego meelega, kes tahaks nii mõnestki praktikast põgeneda, kui muutus on ees ootamas.

 

Joogapäeval on esindatud paljud joogastiilid, miks võiks inimene tulla proovima just BlissJoogat?

BlissJooga on võimas kombinatsioon kehatööst, hingamisest, venitustest ja helimeditatsioonist. See ei kuulu ühtegi suurde süsteemi, vaid on looming puhtast allikast. BlissJooga viib sind väga dünaamilisse protsessi, kus võib vabaneda ka kehasse kinni jäänud emotsioone. Energeetiliselt on see tõstev sessioon, kui usaldad iseennast!

 

Mida teie ise kõige enam Joogapäevalt ootate?

Olen ootusteta, usaldades elu kulgemist.

 

Miks on tänastel ärevatel aegadel oluline seesugustest üritustest osa võtta?

On aeg, kus iga inimene ise peab hoolitsema oma vaimse hügieeni eest! Igaüks teab, et keha peab pesema ja tema eest hoolitsema. Sama on ka sinu vaimse poolega. Me loome oma maailma läbi iseenda. Kui sa ei vaata iseenda sisse, ei oska sa ka välist maailma luua ja sulle tundub see kontollimatu. Mida rohkem sa iseenda sisekosmost uurid, seda huvitavamaks läheb.

 

Kuidas hoida enda sisemaailm puhas ning hirmuvaba?

Kõik maailmas vibreerib mingil sagedusel. Vaimsed praktikad aitavad tõsta sinu sagedust. Hirm, viha, süütunne ja häbi on ühed madalamad sagedused, kus meil inimesena on väga raske viibida. Kõrgeimad sagedused on tänutunne ja armastus. Kõige esmane abinõu hirmust välja tulekuks on keskenduda tänulikkusele ja armastusele. Kui teha seda grupis koos, on tulemus kiire ja võimas. Sa tunned iseenda loovat väge ja tead, et sina saad ise valida, kus sagedusel sa soovid olla.

 

Vaata lisaks: TicketerTiit Trofimov

Foto: erakogu

 

Toimetas GoodNews

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt