Forbes: antikehade uuring viitab, et SARS-CoV-2 rändas Ameerikas juba 2019. aasta detsembris

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. detsember 2020 kell 10:07Teadlased, sealhulgas Haiguste Tõrje ja Ennetamise Keskusest (CDC) ja Ameerika Punasest Ristist on leidnud tõendeid, et SARS-CoV-2 ja sellega kaasnev Covid-19 olid USA-s liikvel juba 2019. aasta detsembris, isegi enne esimesi avalikke juhtumeid Wuhanis, kajastab Forbes.

 

Uuring, milles testiti ladustatud vereproove ajavahemikust 2019. aasta detsember kuni 2020. aasta jaanuar ja mis avaldati ajakirjas Clinical Infectious Diseases, leidis, et Covid-19 antikehad eksisteerisid mitmes USA osariigis (California, Oregon, Washington, Connecticut, Iowa, Massachusetts, Michigan, Rhode Island, Wisconsin) enne varasemalt tunnistatud kuupäeva, milleks oli 19. jaanuar.

Uuringu autorid ütlevad, et nad jätkavad koostööd USA valitsuse ja valitsusväliste partneritega pandeemia analüüsimiseks, lisades, et arusaam sellest, kuidas pandeemia varajane staadium globaalse kriisini jõudis, aitab rahvatervise ametnikel haiguste ja surma ennetamiseks vajalikke ressursse paremini kasutada.

Kuigi antikehade olemasolu veres tähendab seda, et inimene on patogeeniga varasemalt kokku puutunud – antud juhul SARS-CoV-2 viirusega, mis põhjustab Covid-19 – on selles uuringus kasutatud vähem spetsiifilisi teste, mis ei pretendeeri tõele. Nagu autorid ise tunnistavad, on võimalik, et testid tuvastavad teist tüüpi antikehi, mis on küll sarnased, kuid samas ka erinevad. Koroonaviiruste perekond on suur ja suhteliselt tavaline, sisaldades viiruseid, mis võivad põhjustada nohu, jättes lahtiseks võimaluse, et test ei tuvastanud uut koroonaviirust. Teadlased astusid samme nende riskide minimeerimiseks, kuid need ei ole olematud.

Forbes lisab, et Covid-19 päritolu on endiselt müsteerium ja huvid selle kindlakstegemiseks on eelkõige poliitilised.

 

Allikad: Forbes, Clinical Infectious Diseases Foto: motortion / Adobe Stock

 

Toimetas Madis Mark

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt