The Washington Times: Koroonaviiruse pandeemia – ajaloo suurim poliitiline pettus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. mai 2020 kell 7:44“Uus koroonaviirus on tõeline. Kuid reaktsioon koroonaviirusele on ülepaisutatud. Aja jooksul paljastatakse, et see on poliitiline pettus,” seisab väljaandes The Washington Times 28. aprillil ilmunud artiklis.

 

Covid-19 jääb poliitilise maailma ajalukku kui üks suurim häbiväärselt ülepuhutud, liigselt ja irratsionaalselt ülepaisutatud ning petlikult vigane tervisesüsteemi reaktsioon, mille viisid täide peamiselt meditsiinieksperdid, kellel ei tohiks olla midagi pistmist rahvamajanduse või valitsuse juhtimisega. 

Faktid on sellised: Covid-19 on tõeline haigus, millesse osad inimesed haigestuvad, osad surevad (peamiselt vanurid), kuid see on enamiku jaoks kahjutu. See on lühidalt kõik.

Või kui kasutada California arstide Dan Ericksoni ja Artin Massihi sõnu: avame Ameerika nüüd ja kohe.

“Kas me peame karantiini jätkama? Meie vastus on empaatiline ei. Kas me peame ettevõtteid suletuna hoidma? Empaatiliselt, ei. … Andmed näitavad, et on aeg piirangud kõrvaldada”, ütles Erickson hiljutises intervjuus.

Neil on õigus. Andmeid, mis õigustavad Ameerika sulgemist ja ameeriklaste lukustamist, ei eksisteeri. Kui rääkida tõtt, on küsitav, kas need kunagi üldse eksisteerisid.

Teadlased, kes on vastutavad koroonaviirusega seotud lukustamise eest, ennustasid märtsis, et Ameerikas sureb 100 000 kuni 250 000 inimest. Need hinnangud baseerusid arvutimudelitel.Aga samal ajal kui nad nendele hinnangutele toetusid, tunnistasid nad tõsiasja, et arvutimudelid on ebatäpsed ning kalduvad olema pigem ülepaisutatud.

“Ma pole kunagi näinud haiguse käitumist hindavat mudelit, mille halvim prognoos oleks täitunud”, ütles dr. Anthony Fauci, USA Riikliku Allergia ja Nakkushaiguste Instituudi juht ning president Donald Trumpi Valge Maja koroonaviiruse töörühma liige, märtsis toimunud CNN intervjuus. “Need panevad alati mööda.”

Kas tabate tuuma? Fauci sõnum: arvutimudelid on vigased ja ebatäpsed, ning need ülehindavad probleemi.

Aga nendele vigastele ülepaisutatud arvutustele vaatamata tulid kõik need põhiseaduslikult küsitavad toimingud – alates ettevõtete sulgemisest ja kodanike karantiini seadmisest kuni kiirete, haledate ja majanduslikult valusate tulu ümberjaotamisskeemide elluviimiseni.

Sellest ajast peale on koroonasse surnud umbes 56 000 ameeriklast – või kas ikka on? Jällegi on faktid õhukesed.

Valitsus käskis haiglatel nädalaid tagasi lõpetada valikuliste operatsioonide läbiviimine, et teha ruumi eeldatud koroonapatsientidele. Seda tehes katkestati nende tulude voog. Ja seega võttis kongress vastu õigusaktid, millega eraldati haiglatele miljardeid dollareid, et nad koroonaviirusesse nakatunud patsiente ravida saaks. Huvide konflikt? Jah.

Koroonaviiruse loendus, mis oli juba arvuti modelleerimise käigus vigane, sai seejärel järgmise vea külge. 

“Pennsylvania eemaldab ametlikust koroonaviiruse loendusest rohkem kui 200 surma, kuna aruandluse protsessi ja andmete õigsuse kohta on küsimusi,” teatas The Inquirer.

Kui lisada sellele veel õhu ja kontakti kaudu leviva viiruse pidevalt muutuv olemus, on ausalt öeldes isegi Fauci parim hinnang umbes sama hea kui Joe Neighbori oma. Seega ei jää muud üle, kui usaldada kainet mõistust ja varasemaid teadmisi viiruste kohta.

Kuid niinimetatud meditsiinieksperdid keeldusid kainet mõistust kasutama ning praegust olukorda varasemate viiruspuhangutega võrdlema, kuna see ei aidanud kaasa koroonaviiruse juhtumite arvu ülepaisutamisele.

Ameeriklastele öeldi, et see viirus on teistsugune. See viirus pidi olema palju nakkavam kui eales varem. Ja iga kord, kui juhtumite arv langes ning numbrid omavahel ei klappinud, öeldi neile, et see oli kõik tänu sotsiaalsele distantseerumisele, karantiinile ja maskide kandmisele.

See lihtsalt ei ole loogiline. See ei õigusta(nud) tsiviilõiguste täielikku purustamist.

Lõpuks ometi hakkavad mõned meditsiinitöötajad osutama silmatorkavatele vastuoludele, mis on seda koroonaviiruse ülepaisutust liiga kaua toitnud.

Üks Ericksoni märkustest: “See on immunoloogia ja mikrobioloogia 101. See on aluseks sellele, mida oleme aastaid teadnud. Kui sa lased inimestel steriliseeritud toas viibida – mida see teeb meie immuunsüsteemiga? … Karantiin nõrgendab sinu immuunsüsteemi.”

Ja see: “Iga kord, kui meditsiiniringkondades midagi uut avastatakse, tekitab see hirmu, seega ma oleksin esialgu teinud sama, mida tegi Dr Fauci. Aga kui vaadata teooriaid ja mudeleid, mida nad kasutavad, on see väga erinev sellest, kuidas viirus päriselt ühiskonnas avaldub.”

Ja see: “Kas sa arvad, et oled Covidi eest kaitstud, kui sa kannad kindaid, mis nakkushaigust levitab? … Me kanname ohtlikus keskkonnas maske, et ennast kaitsta. Me ei tohiks seda praegu teha. Miks? Sest mikrobioloogia ja immunoloogia kohaselt tahame me tugevat immuunsüsteemi. Ma ei taha ennast kodus peita, nõrgestada immuunsüsteemi ning minna seejärel välja, et haigestuda.”

Ja see: “Kui ma kirjutan surmaaruannet, siis mind survestatakse surmapõhjuseks määrama Covid. Miks on see nii? Miks meile avaldatakse Covidi määramiseks survet? Võib-olla selleks, et suurendada juhtumite arvu ja jätta sellest hullema mulje kui see tegelikult on. Meid survestatakse isegi siis, kui sellel ei ole midagi pistmist tõelise surmapõhjusega. Tegelik surmapõhjus ei olnud Covid, kuid sellest teatatakse kui ühest haigusprotsessist, mis surmatunnistusele lisatakse. Covid ei tapnud neid – hoopis 25 aastat suitsetamist tappis.”

Kas see saaks veel selgem olla?

Tõsiselt, Ameerika… Ainus põhjus, miks Ameerika on endiselt lukustatud, on poliitiline.

Üks kahest: kas poliitikud on liiga kartlikud, et astuda samme, mis võivad neid poliitilises mõttes tagasi hammustada, või poliitikud kasutavad seda koroonaviirust poliitilise eelise saamiseks – näiteks relvakontrolli seaduste vastuvõtmiseks nagu teeb Virginia kuberner Ralph Northam. Või laastatud majanduse päästmiseks nagu endine asepresident Joe Biden. Aga ülejäänud tööka ja vabadust armastava Ameerika jaoks tähendab see radikaalseid põhiseadusvastaseid muutuseid.

“Kui kavatsete trampida kellegi põhiseaduslike õiguste peal, peab teil olema selleks tõeliselt mõjuv põhjus, mitte üksnes teooria,” ütles Erickson. “Andmed näitavad, et aeg on tühistada kodus olemise korraldused. Kui me seda ei tee, siis milles on põhjus?”

See on võtmeküsimus.

Aja möödudes muutub vastus aina selgemaks. Koroonaviirus võib olla tõeline, kuid reaktsioon sellele on kunstlikult üle paisutatud. Nüüd loodame, et see on vaid ühekordne pettus, mis ei kordu igal gripihooajal. 

 

Allikas: Washington Times

Foto: Branimir Balogović / Pexels

 

Tõlkis Madis MarkKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt