Uuring Itaaliast: koroonaviirus aitas vähkkasvajat kahandada

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. mai 2021 kell 16:07Kolme käärsoolevähki põdeva itaallase jaoks oli koroonaviirusega SARS-CoV-2 nakatumine läbi aegade parimaks kingituseks, vahendab Tieteen Kuvalehti.

 

Vastupidiselt ootustele vähipatsientide kasvajad Covid-19 haiguse ajal kahanesid. Nii väidetakse Itaalia tervishoiuministeeriumi värskes uuringus.

Siiani pole selge, miks patsientide kasvajad koroona põdemise ajal kahanesid. Teadlaste arvates nakatas viirus vähirakke, sundides nõnda immuunsussüsteemi neid ründama.

Teadlased loodavad, et tulemused võivad aidata mõista immuunsüsteemi ja seda, kuidas SARS-CoV-2 kehas levib.

Viiruste kasulikust mõjust kasvajate ja teiste raskete haiguste peatamisel on uuritud varemgi. Näiteks leetrid võivad ennetada vähki ja mumps võib ennetada naistel munasarjavähki.

Millised loomuliku põletiku ja loomuliku immuunsuse kasud meil veel puudu on? Tuleb välja, et ka Parkinsoni tõve risk väheneb tänu leetritele.

Kas võib olla, et erinevad haigused/viirused on meie tervisele ja immuunsüsteemile asendamatud ja lisaks nende kahjulikkusele tuleks aina enam uurida ka nende kasulikkust?

 

Allikad: Tieteen KuvalehtiTherapeutic Advances in Medical Oncology, lingid artikli sees

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt