Assad: ma ei kandideeri uuesti presidendiks, kui rahvas on selle vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. oktoober 2013 kell 14:49Süüria president Bashar al-Assadi sõnul on praegu veel vara öelda, kas ta järgmisel aastal kolmandaks ametiajaks kandideerib, kuid kindlasti ei tee ta seda juhul, kui talle tundub, et suurem osa süürlastest seda ei soovi.

 

Järgmiseks seitsmeaastaseks ametiajaks kandideerimise osas hakkab pilt selginema alles nelja või viie kuu pärast, kuna Süürias leiavad praegu aset kiired muutused, sõnas president reedel avaldatud usutluses Türgi telekanalile Halk TV.

“Kui ma tunnen, et süüria rahvas soovib mind järgmisel ametiajal presidendina [näha], siis ma kandideerin ametisse,” ütles Assad. “Kui vastus on eitav, siis ma ei kandideeri ja ma ei näe selles probleemi.”

Assad ei kõnelenud oma režiimi rollist Süüria kodusõjas, milles praeguseks on hukkunud vähemalt 100 000 inimest, vaid süüdistas verevalamises välisriikide võitlejaid ja valitsusi ning teiste seas ka Türgit.

Muu hulgas lükkas president ümber ka pikka aega levinud kuulujutud, mille kohaselt tema noorem vend, kõrge väejuht Maher al-Assad on tapmiskatse tagajärjel vigastatud. “Kõik meie pere kohta kriisi ajal levinud kuulujutud on alusetud valed. […] Ta on olemas ja teeb oma tööd hästi, täidab oma ametikohuseid ja on hea tervise juures,” lausus president.

Bashar al-Assad on Süüriat juhtinud alates 2000. aastast, mil ta pärast oma kolmkümmend aastat valitsenud isa Hafez al-Assadi surma võimu üle võttis. Opositsioon avaldab Assadile survet, et too tagasi astuks ning annaks järgmiste valimisteni võimu üle vahevalitsusele.

Süüria kommunikatsiooniminister Omran Zoubi ütles teisipäeval, et suurem osa süürlastest pooldab Assadi jätkamist presidendina.

 

Allikad ja lisalugemist: BNS, LA Times

Foto: thesyriantimes.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt