Assad eitab seotust keemiarünnakuga

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. september 2013 kell 9:16president_bashar_al_assad_20130327Süüria president Bashar al-Assad eitas telekanalile CBS antud intervjuus seotust eelmisel kuul Damaskuse eeslinnas toimunud keemiarünnakuga, teatas USA telekanal pühapäeval. “Ta eitas seda, et tal oli mingit pistmist selle rünnakuga,” ütles CBS-i korrespondent Charlie Rose pärast Assadiga intervjuu tegemist Süürias, vahendab BNS.

 

“Ta eitas, et ta teadis, et toimus keemiarünnak, seda hoolimata sellest, mida on öeldud ja hoolimata videost. Ta ütles, et ei ole piisavalt tõendeid, et teha lõplikku järeldust.” “Kõige tähtsam asi, nagu ta ütles, on see, et “pole tõendeid, et ma kasutasin keemiarelvi oma enda rahva vastu”,” ütles Rose. CBS annab Assadiga tehtud intervjuu eetrisse esmaspäeval.

USA on juhtinud süüdistusi, et Assad andis korralduse arvatavaks keemiarünnakuks Damaskuse eeslinna elanike vastu 21. augustil. Washingtoni teatel sai surma umbes 1400 inimest, nende seas umbes 400 last. Laupäeval avaldatud videomaterjalides on näha kümneid inimesi, nende seas lapsi, visklemas maas krampides, mõned suust vahtu välja ajamas ja oksendamas, samal ajal kui meedikud püüavad neid aidata.

Rose’i sõnul oli Assadil ka läkitus ameerika rahvale, et neil ei ole olnud häid kogemusi sekkumisest Lähis-Ida sõdadesse ja konfliktidesse ning nad peaksid sellest hoiduma.

 

Vaata ka 2012. aasta lõpus tehtud Bashar al Assadi intervjuud uudistekanalile Russia Today.

 

 

 

Allikad: BNS, CBS

Foto: Syrian Free Press

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.