Briti MI5 juht külvab saareriigis Al-Qaeda-hirmu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. oktoober 2013 kell 10:21Briti vastuluureteenistuse MI5 juht Andrew Parker hoiatas teisipäeval, et riigis elab tuhandeid islamiäärmuslasi, kes peavad avalikkust “legitiimseks sihtmärgiks”. Parker ütles Ühendatud Väeliikide Kuninglikus Kaitseuuringute Instituudis peetud kõnes, et MI5 tegeleb suurema arvu ohtudega kui kunagi varem. Lisaks märkis ta, et Edward Snowdeni lekitatud dokumentide avaldamine ajakirjanduses tekitas julgeolekuriski, vahendab BNS.

 

Parkeri kinnitusel arvestavad Briti luureteenistused võimalusega, et igal aastal korraldatakse riigis üks või kaks suuremat terroriakti. MI5 nimetas terrorivõrgustikku Al-Qaeda ja sellega seotud rühmitusi kõige “otsesemaks ja vahetumaks ohuks” Suurbritanniale.

Parker nimetas rumaluseks väiteid, et Briti luure kommunikatsiooniosakond GCHQ jälgib tavakodanike argisuhtlust ja kaitses nuhkimistehnoloogia kasutamist. “Eraisikuid puudutava informatsiooni valimatu kogumise asemel keskendume oma töös väga hoolikalt neile isikutele, kelle eesmärk on kahju teha,” lausus ta.

“Mõnedes ringkondades kiputakse arvama, et me jälgime kõikide inimest suhtlust. See on täielik rumalus.” Parker kritiseeris ajalehe Guardian tegevust USA luureinfo lekitanud Edward Snowdeni dokumentide avaldamisel, millest selgus, et GCHQ-l oli juurdepääs USA riikliku julgeolekuameti (NSA) ülisalajase programmi PRISM kaudu kogutud infole.

“Leke tegi Briti luurele tohutut kahju, paljastades GCHQ töömeetodite piirid ja ulatuse. Niisugune info tuleb kasuks terroristidele,” lausus MI5 juht.

 

Allikad: BNS, BBC

Foto: bilderberg.org

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt