WP: NSA kogub miljoneid e-posti aadressiraamatuid üle maailma

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. oktoober 2013 kell 10:35USA riiklik julgeolekuamet (NSA) kogub üle maailma sadade miljonite inimeste e-posti ja kiirsuhtluse kontaktnimekirju, kirjutas ajaleht The Washington Post esmaspäeval.

 

NSA andmekogumisprogramm kogub andmeid aadressiraamatutest ja sõbralistidest, kirjutas ajaleht viitega kõrgetele luureametnikele ja endise NSA analüütiku Edward Snowdeni lekitatud ülisalajastele dokumentidele.

Eelmisel aastal kogus NSA vaid ühe päeva jooksul Yahoost 444 743, Hotmailist 105 068, Facebookist 82 857, Gmailist 33 697 ja teistelt teenusepakkujatelt 22 881 aadressiraamatut, kirjutas ajaleht viitega NSA sisekasutuseks mõeldud PowerPointi esitlusele. See tähendab, et aastas kogub NSA andmeid enam kui 250 miljoni aadressiraamatu kohta.

NSA keeldus ajalehe konkreetseid väiteid kinnitamast, kuid kinnitas, et agentuuri seiretegevus on legaalne ja austab privaatsusnõudeid.

 

Allikad ja lisalugemist: BNS, Washington Post

Foto: networkworld.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt