Egiptuses on vahistatud üle 1000 islamisti

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. august 2013 kell 9:15Egiptuse politsei vahistas reedel 1004 islamisti pärast kogu päeva kestnud vägivallakeerist, mis nõudis vähemalt 82 inimese elu, teatas laupäeval siseministeerium. “Moslemivennaskonna toetajaid on vahistatud 1004, neist 558 Kairos. Viimastel andmetel on surma saanud rohkem kui 80 inimest,” kirjutati siseministeeriumi avalduses. Laupäeva hommikul tungis armee Kairo mošeesse, kus islamistidest protestijad olid öö läbi varjunud ja püüdsid neid veenda mošeest lahkuma. Ühe mošees oleva protestija sõnul nõuavad nad, et neid ei vahistataks ja kaitstaks väljas oleva vaeniliku rahvahulga eest, vahendas BNS.

 

Egiptuse valitsus teatas reedel, et seisab silmitsi Moslemivennaskonna “õela vandenõuga”. “Valitsus kinnitab, et valitsus, relvajõud, politsei ja egiptuse suur rahvas on ühtsed, seistes vastu Moslemivennaskonna õelale vandenõule,” ütles kabinet avalduses. Vägivald Egiptuses on kaasa toonud rahvusvahelise hukkamõistu, kuid Egiptuse valitsus peaks maailm enne hukkamõistmist pisut rohkem toimuvat uurima.

 

 

Allikad: BNS, BBC

Foto: facebook.com

 Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt