EL-i rahandusministrid arutavad pangandusliitu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. oktoober 2013 kell 10:38Euroopa Liidu rahandusministrid hakkavad sel nädalal arutama pangandusliitu, mis näeb ette pankade kontrolli ja vajadusel majandusele ohtlikuks kujunenud finantsasutuste sulgemist. See aga tähendaks liidu riikide jaoks taas ühest iseseisvuse killukesest loobumist.

 

Ülemaailmse finantskriisi taustal oli plaani esialgne eesmärk vältida maksumaksja raha kasutamist raskustes pankades päästmiseks ja kooskõlastada liikmesriikide majanduspoliitikat senisest märksa tihedamalt. Surve Euroopa majandusele on aga lahtunud, mis on toonud esile liikmesriikide erihuvid ja muutnud pangandusliidu jõustamise üha keerulisemaks.

Eurotsooni 17 rahandusministrit kohtuvad esmaspäeval Luksemburgis, teisipäeval liituvad nendega 11 ülejäänud EL-i liikmesriigi kolleegid.

Panganduskrahhi tõttu paljukannatanud Iirimaa teatas laupäeval, et saareriik suudab täita Euroopa Liidu ja Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) abipaketi tingimused 15. detsembriks, mille järel programm lõpetatakse.

“See ei tähenda lõppu meie finantsraskustele. Meie majandus on endiselt hapras seisus. Taastumiseks tuleb maha käia pikk tee, kuid viimaks lõpeb “abipaketi ajajärk”, mis tähendab ühtlasi majanduse kriisiseisundi lõppu,” rääkis peaminister Enda Kenny võimuerakonna Fine Gael kongressil. Kenny möönis, et teisipäevaks esitatakse “range” järgmise aasta riigieelarve, mis sisaldab 2,5 miljardi euro ulatuses maksutõuse ja kulukärpeid.

Saksamaa rahandusminister Wolfgang Schaeuble sõnul teeb Saksamaa pingutusi selle nimel, et pangandusliit hakkaks tööle juba aasta lõpuks, vahendas Reuters reedel.

 

Allikad: BNS, Reuters

Foto: todayszaman.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt