Senaator: Suurpangad pääsevad karistuseta, inimesed mitte

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. veebruar 2013 kell 12:51 

Maailm on tasapisi nüüdisaja suurimast finantskriisist toibumas ja käes on parim aeg juhtunust järeldusi teha. Suured pangad, kes mängisid ülemaailmses kriisis pearolli, teenivad taas kasumit, saades võimaluse oma haaret veelgi tugevdada. Ühendriikide senaator Elizabeth Warren on seisukohal, et pangad pääsesid liiga lihtsalt.

 

Pankade päästmine oli võimalik senini valitseva arusaama tõttu, et mõned institutsioonid on liiga laiahaardelised ja olulised, et lasta neil kokku kukkuda. Kas see tähendab ka seda, et nad on liiga suured, et neid vastutusele võtta?

Selgub, et vastus on “jah”. Nimelt esitas vastne Massachusettsi senaator Elizabeth Warren USA panganduse järelevalveametnikele küsimuse, millal nad viimati mõne suurpanga kohtu alla andsid. Selgus, et seda polegi tehtud, sest enamjaolt lahendatakse nendega asjad kokkulepete teel.

Warren juhtis tähelepanu ka sellele, et tavalistele kodanikele antakse harva võimalus kokkuleppeid sõlmida. Inimesi antakse kohtu alla juba väga väikeste rikkumiste pärast, kuid suurpangad pääsevad puhtalt ka terve majanduse põhjalaskmise korral.

 

 

Vaata videot senaator Elizabeth Warreni Youtube´i kanalist.

Lisaallikad: Infowars, Wikipedia 

 

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt