Austraalia valitsuse vastu esitati Covidi vaktsiini tervisekahjustuste ühishagi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. mai 2023 kell 18:17Vaktsineerimiskeskus Loganis. Foto: news.com.au

Koroonapettuse ohvriks langenud vaktsiinikahjustustega austraallased lähevad Austraalia föderaalvalitsuse vastu kohtusse, vahendab sealne kohalik peavoolumeedia. Hagis väidetakse, et kostjad kiitsid vaktsiinid heaks „ilma põhjaliku või mõistliku tõendusmaterjali või loogilise aluseta, mille abil saaks mõistlikult kindlaks teha, et vaktsiinid on ohutud, tõhusad ja positiivse riski-kasu profiiliga”.

 

“Hagis väidetakse, tearapeutiliste kaupade administratsioon ei täitnud oma kohustust Covid-19 vaktsiine seaduspäraselt reguleerida, põhjustades austraallastele märkimisväärset kahju,” ütles Natalie Strijland NR Barbi Solicitorist. Hagiga on liitunud juba üle 500 inimese.

 

Nende elu ei ole enam kunagi endine

Gareth O’Gradie jaoks on 20-sentimeetrine arm rinnal pidev meeldetuletus, et tema elu ei ole pärast Covidi vaktsiini kunagi enam endine.

Melbourne’i õpetajal – varem terve kahe lapse isal, kes tegeles jooksmise, jalgpalli, kriketi ja tennisega – eemaldati eelmise aasta veebruaris viimase abinõuna osa südamest pärast seitset kuud voodihaigena vaevlemist ja pidevat valu.

41-aastasel hr O’Gradiel tekkis peagi pärast esimest Pfizeri vaktsineerimist 2021. aasta juulis raske perikardiit – südant ümbritseva limaskesta põletik.

“Kuus päeva pärast [vaktsineerimist] oli mul äkiline valu rinnus, õhupuudus, palavik, külmavärinad, higistamine,” ütles ta. “Ma ei teadnud enne, mis tunne on südameatakk, kuid selline asi mind tabaski.”

Ta viidi kiiresti haiglasse ja peagi diagnoositi tal vaktsiinist tingitud perikardiit. Järgnevate kuude jooksul veetis ta töövõimetuna 90 päeva haiglas ja talle määrati tulutult hulk erinevaid ravimeid ja ravimeetodeid.

“See (haigus) tuli 2022. aasta veebruaris üsna tugeval moel tagasi ja olin 35 päeva haiglas – siis tehti operatsioon,” ütles ta.

“Lõpuks tehti mulle avatud südameoperatsioon, et eemaldada südamepaun, mis oli põletikuliseks. See on äärmuslik meetod.“

Gareth O’Gradie’l tekkis Pfizeri vaktsiinile raske reaktsioon.

 

Talle tehti avatud südameoperatsioon veebruaris 2022.

 

Hr O’Gradie on üks kolmest juhtivast kaebajast Covidi vaktsiinivigastuste tekitatud ühishagis, mis esitati mais föderaalkohtusse.

Ta on üks paljudest austraallastest, kes pole rahul föderaalvalitsuse Covidi vaktsineerimise e skeemi järgi tema kohtlemisega.

Anthony Rose (46), teine peataotleja, on pärast Moderna vaktsiini kogenud töövõimetust tekitavat väsimust ja kurnavaid neuroloogilisi sümptomeid, kuid ilma kindla seoseta vaktsiiniga või isegi õige diagnoosita on ta jäetud üksinda.

“Ma lihtsalt tammun kohapeal ega jõua kuskile,” ütles hr Rose.

Endine ehitusjuht ja amatöörvõitlussportlane koges 2021. aasta oktoobris 24 tudi pärast vaktsineerimist “tugevat torkivat valu rinnus”, mis arenes järgmise kahe nädala jooksul “tõsiste neuroloogiliste probleemideni”.

Neuroloogilised testid ei suutnud täpselt kindlaks teha tema sümptomite põhjust, mis jätkuvad tänaseni, nii et ta pole enam võimeline töötama ja on kodutuks jäämise äärel.

Hr Rose’i sõnul saab ta päevas hakkama kolm kuni neli tundi kergete tegevustega, nagu majas ringi kõndimine ja rääkimine, enne kui ta „aju lihtsalt lülitub välja”.

Anthony Rose, paremal, ei ole saanud töötada alates 2021. aasta lõpust.

Tema neuroloogilisi sümptomeid ei ole vaktsiiniga seostatud.

“Mul on järel ainult piiratud hulk funktsioone, siis lülitub kõik täielikult välja krambitaolise tegevusega – värinad, jalad lähevad alt, kõnevõime ja nägemine kaovad,” iseloomustas ta oma praegust tervislikku seisundit.

Kahe lapse isa hüvitise taotlus lükati tagasi ja ta kanti töötute nimekirja.

“Kui üür tõuseb või midagi vähegi muutub, olen põhimõtteliselt kodutu,” ütles ta.

“Mis puudutab lapsevanemaks olemist, on see laastav. Kõik meie võimalused jõukaks tulevikuks on kadunud. Ma olen müünud kõik, mida oli võimalik müüa 18 kuu jooksul ning olen nüüd laenudes ja võlgu, kõik on kadunud.“

Hr O’Gradie jaoks tähendas ühishagiga liitumine “mõistliku tunnustuse ja hüvitise” saamist endale ja teistele, nagu hr Rose’ile, kes endiselt kannatavad.

Anthony Rose (46), teine peataotleja, on pärast Moderna vaktsiini kogenud töövõimetust tekitavat väsimust ja kurnavaid neuroloogilisi sümptomeid, kuid ilma kindla seoseta vaktsiiniga või isegi õige diagnoosita on ta jäetud üksinda.

 

Queenslandi GP dr Melissa McCanni korraldatud ja ühisrahastatud ühishagi on suunatud Rahvaste Ühenduse valitsusele ja terapeutiliste kaupade administratsioonile (TGA) ning mitmetele kõrgematele avalikele teenistujatele, keda süüdistatakse hooletuses ja seaduste rikkumises.

Hagis väidetakse, et vastutajad kiitsid vaktsiinid heaks „ilma põhjaliku või mõistliku tõendusmaterjali või loogilise aluseta, mille abil saaks mõistlikult kindlaks teha, et vaktsiinid on ohutud, tõhusad ja positiivse riski-kasu profiiliga”.

Pr Strijland ütles, et hagi tuleneb sellest, et valitsus ei tuvastanud reaalselt kuidagi, et vaktsiinid oleks Austraalia rahva jaoks tõepoolest ohutud või tõhusad ning väidavad, et valitsus käitus tegelikult hooletult vaktsiini heakskiitmisel ega kutsunud vaktsiine tagasi ka pärast seda, kui oli juba piisavalt tõendeid, et need ei ole ohutud.

“Austraallasi, kes on pärast Covid-19 vaktsineerimist kogenud tõsist kõrvaltoimet, kutsutakse üles end selles ühishagis registreeruma,” ütles ta.

Tervishoiu- ja vanurite hoolekandeministeeriumi pressiesindaja ütles: “Osakond on teadlik menetlusest, mida alustasid täna Austraalia föderaalkohtus kaebajad, keda esindab NR Barbi Solicitor Pty Ltd. Kuna asi on kohtus, ei ole asjakohane lähemalt kommenteerida.”

Vaktsineerimiskeskus Loganis, Brisbane’i lähedal.

 

Dr McCanni sõnul on ligi 500 inimest juba esitanud üksikasjad oma vigastuste kohta ja avaldanud huvi aktsiooniga ühineda, mis oli tema sõnul vajalik, kuna olemasolev hüvitisskeem on austraallased hätta jätnud.

Süsteem on jätnud tuhanded vaktsiinivigastuste all kannatavad inimesed endiselt otsust ootama ning seda on laialdaselt kritiseeritud, kuna see on liiga keeruline, raskesti ligipääsetav ja keskendub liiga kitsalt väikesele arvule ametlikult tunnustatud kõrvalmõjudele.

12. aprilli seisuga oli Services Australia saanud 3501 avaldust ja tasunud 137 nõuet kogusummas üle 7,3 miljoni dollari. Veel 2263 nõuet on pooleli, 405 on tagasi võetud ja 696 ei kuulu tasumisele.

Dr McCann ütles, et hüvitiste kord “ei vasta eesmärgile” ja jättis paljud vaktsiiniga vigastatud austraallased “toetuseta ja hätta” pärast seda, kui neile lubati “õiglast ja kättesaadavat” hüvitist.

16. aprilli seisuga on TGA saanud ligi 66 miljonist manustatud annusest kokku 138 307 kõrvaltoimeteadet, mis on 0,2 protsenti.

Ravimiregulaator on tuvastanud 14 teadet, kus surma põhjus oli seotud vaktsineerimisega, 985-st saadetud ja läbi vaadatud teatest.

TGA ütles, et müokardiit ja perikardiit on “tavaliselt ajutised seisundid, kusjuures enamik inimesi paraneb mõne päevaga”, märkides, et Austraalia immuniseerimise tehniline nõuanderühm (ATAGI) “rõhutab jätkuvalt, et vaktsiinide kaitsev kasu kaalub üles haruldased kõrvalnähtude ohud“.

Kuid hr O’Gradie usub, et valitsus on edastanud vaktsiinide ohutuse kohta valeinformatsiooni.

 

Allikas: news.com.au

 

Tõlkis Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt