Euroopa Liit kardab põgenikevoolu Süüriast

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. september 2013 kell 15:14Euroopa Liidu valitsused valmistuvad põgenikevooluks Süüriast, mis juhul, kui sealsele kodusõjale kiiret lahendust ei leita, ähvardab muutuda tulvaks. Seni on naabermaadesse põgenenud umbes kaks miljonit süürlast, sisepõgenike arvu hinnatakse neljale miljonile.

 

Euroopa Komisjon on hoiatanud liikmesriike, et neil tuleb olla valmis massiliseks põgenikevooluks, eriti juhul, kui USA otsustab sõjalise sekkumise kasuks.

Euroopa Liidu riikidest on kõige rohkem saabunud Süüria pagulasi Itaaliasse, kes ainuüksi augustis võttis vastu umbes 3000 inimest. 21. septembril kirjutas Reuters, kuidas Itaalia rannikule saabus paatidega taas üle 400 põgeniku.

Kokku on 2013. aastal taotlenud Itaalias varjupaika 4600 süürlast, 2012. aastal oli neid vaid 369. Bulgaariasse on saabunud aasta jooksul umbes 4000 Süüria põgenikku, lähikuudel kardab Sofia veel kuni 10 000 pagulase saabumist. Rootsis on tänavu varju taotlenud 4700, Saksamaal 4500 ja Prantsusmaal 700 Süüria pagulast.

ÜRO põgenikeagentuur UNHCR on kutsunud EL-i riike võtma sel aastal vastu 10 000 Süüria pagulast, kuid seni on Saksamaa lubanud vastu võtta 5000, Austria 500 ja Soome 500 pagulast. Suurbritannia on teatanud, et ei kavatse Süüria pagulasi vastu võtta ja pakub selle asemel finantsabi. Ainsana on lubanud kõik Süüria põgenikud vastu võtta Rootsi, kuid varjupaiga saamiseks tuleb põgenikel esitada taotlus Stockholmis, mitte Rootsi välissaatkondades.

 

 

Allikad: BNS, Reuters

Loe lisaks: Deutsche Welle

Foto: cbc.ca

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt