Florida kuberner: Maailma Majandusfoorumile Floridas kohta pole

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. jaanuar 2023 kell 15:54Ron DeSantis. Foto: ekraanikuva

Florida kuberner Ron DeSantis on koroonapettuse saagas olnud üks silmapaistvamaid poliitikuid kogu maailmas: ta oli üks esimesi, kes keelas maskid ja muu koroonapettusega kaasneva survestamise, mille tulemusena kolis viimastel aastatel Floridasse rekordarv ameeriklasi. Teisipäevasel pressikonverentsil teatas DeSantis, et Maailma Majandusfoorumi poliitikal Floridas kohta pole, lisades, et Klaus Schwabi poliitika nõrgestab lääne ühiskonda ja läänelikke väärtusi. “Ma ei soovi näha Davosi väärtusi oma kodumaal, Maailma Majandusfoorumi poliitika on surnud juba Floridasse saabudes,” sõnas ta. Loodame, et sellised sõnavõtud inspireerivad ka kohalikke poliitikuid lõpuks ometi selgroogu näitama.

 

“Nad ajavad oma asja Davosis järgmisel nädalal, kogu eliit tuleb kohale, Maailma Majandusfoorum, ja põhimõtteliselt on nende vision, et nemad juhivad kõike ja kõik teised on nagu pärisorjad – talupojad. Nemad panevad paika kõik, mis puudutab energiat, ESG-d (keskkonna-, sotsiaal- ja valitsemistavad) ja kõiki muid asju,” ütles DeSantis.

Allikas: Twitter

Šveitsis Davos-Klostersis peetav Maailma Majandusfoorumi aastakoosolek “kujundab ülemaailmseid, piirkondlikke ja tööstuse tegevuskavasid” kalendriaasta alguses, selgitab WEFi veebileht.

“Näete, et Bideni administratsioon tahab gaasipliite ära keelata. Kas teete nalja? Mina soovin gaasipliiti. Kujutage ette, kui paljudel inimestel oli pärast orkaani katastroofi kohe voolu vaja – seda said nad ainult tänu gaasile – nii et me ei saa seda teed minna. Kuid just seda tahavad nad teha ja see nõrgestab tõesti lääne ühiskonda ja läänelikke väärtusi,” jätkas ta.

Allikas: Youtube

 

DeSantis ütles pressikonverentsil, et suur osa COVID-19 pandeemia ajal tehtud tarnetest tulid Hiinast.

“Miks loota vaenulikule riigile asjades, mis on meie elukvaliteedi ja turvalisuse jaoks hädavajalikud, muidugi ei tahaks seda teha. See on kestnud aastakümneid, nii et Hiina lahtiharutamine meie majandusest on edaspidi väga oluline,” ütles ta.

 

 

Florida majandus ei tohi olla Hiina mõju all

“Kui COVID meid tabas, vajasid inimesed kõiki neid tarneid, ma arvan, et 100% neist valmistati Hiinas! Miks me peaksime tahtma […] loota vaenulikule riigile asjades, mis on meie elukvaliteedi ja julgeoleku jaoks lahutamatud?”

DeSantise administratsioon teatas varem, et kavatseb keelata Hiinale mitte ainult põllumaad, vaid ka Floridas asuvat kinnisvara, kirjutas Florida’s Voice.

DeSantiselt küsiti selle teema kohta ka teisipäeval pressikonverentsil.

“Minu seisukoht on, jah, põllumaad pole, aga miks peaksid nad ostma elamuarendusi või muud taolist?” vastas ta.

“Küsimus on ilmselgelt selles, et kui keegi tuleb ja ostab, siis mitte HKP (Hiina Kommunistlik Partei – ingl CCP) ei kirjuta sellele alla, need on haldusettevõtted ja kõik muu, nii et tuleb struktureerida viisil, mis seda valdkonda tõhusalt kontrollib. Florida majandus ei tohi olla HKP mõju all.”

See pole esimene kord, kui DeSantis on Hiina maa ostmise vastu sõna võtnud.

„Kas see on midagi, mida me tahame näha riikliku julgeoleku vaatenurgast? Sageli on ettevõtteid, kes nimetavad end erasektoriks, aga kui sibulat veidi koorida, kontrollib neid põhimõtteliselt HKP,” ütles DeSantis.

Septembris kirjutas DeSantise administratsioon alla korraldusele ja tegi ettepaneku seadusemuudatusteks, et piirata selliste režiimide nagu Hiina võimalust saada floridalaste privaatset teavet.

DeSantis teatas allkirjastatud määrusest, mis keelab osariigi valitsusüksustel hankida tehnoloogiakaupu ja teenuseid Hiina ning teiste probleemsete riikide omanduses ja kontrolli all olevatelt ettevõtetelt. Selliste riikide hulka kuuluvad ka Iraan, Venemaa ja Kuuba.

 

Allikas: flvoicenews.com

 

Tõlkis Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt