Intervjuu Florida ülemkirurgi Joseph Ladapoga tema raamatust: kuidas ületada hirmu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. september 2022 kell 17:12Foto: ekraanikuva

Florida osariigi ülemkirurg dr Joseph Ladapo on välja andnud raamatu „Transcend Fear: A Blueprint for Mindful Leadership in Public Health“ (Ületage hirm: rahvatervise teadliku juhtimise plaan). Ladapo kannatas lapsepõlves aset leidnud traumaatiliste sündmuste mõju all ning tema hirmud kandusid edasi ka täiskasvanuikka. Alles vahetult enne COVID-pandeemiat koges ta läbimurret ja suutis vabastada vanad hirmupõhised reaktsioonid, mis võimaldas tal näha läbi pandeemia narratiivi valedest. Lapado ütleb, et stressi ja traumade mõju all olles on raske mõelda selgelt, näha tõde ja seista vastu sellele, mida tead olevat vale, sest selliste psühhoemotsionaalsete haavade paranemine muudab inimese ajupesule vastupidavamaks. Oma raamatus paljastab Ladapo traumapõhise hirmu tagamaad, jagab oma taastumisteekonda ning annab nõu, kuidas lahendada väljakutseid viisil, mis on kooskõlas sellega, kelleks sa tegelikult saada tahad. Intervjuu Joe Ladapoga ilmus dr Mercola veebilehel.

 

Dr Mercola: Selles intervjuus räägib Lapado oma raamatust “Transcend Fear: A Blueprint for Mindful Leadership in Public Health” ja sellest, kuidas ta lõpuks Ühendriikide Florida osariigi ülemkirurgiks määrati. Ladapo töötas Ronald Reagani UCLA meditsiinikeskuses, kui 2020. aasta mais kuberner Gavin Newsomi otsusega kehtestati kogu osariigis esimest korda suur sulgemine.

Ma nägin haiglas kaost, ütleb Ladapo. Ma pole kunagi enne midagi sellist näinud, seda, kui pöörased olid inimesed ja kui pöörasekt käitus juhtkond. Mu abikaasa ja mina rääkisime sellest pidevalt ja meil oli teistsugune suhtumine kui UCLA-s ja kõigil teistel.

Niisiis, ma kirjutasin artikli. See võeti USA Todays vastu. Jagasin seda ühe The Wall Street Journali toimetuskolleegiumi liikme Holman Jenkinsiga, kes oli samuti kirjutanud COVID-ist viisil, mis ei sarnanenud sellega, kuidas teised inimesed kirjutasid, ja talle see meeldis. Nende meeskonnale meeldis mu lähenemine.

Kirjutasin paar nädalat hiljem uue artikli sulgemiste kohta. See oli esimene mitmest artiklist, mis seal lõpuks avaldati, mille eest olen tänulik, sest see oli nagu videviku tsooni sattumine – nagu võib neid kaht aastat kirjeldada – kaht pöörast COVID-teatrit.

Traumapõhise hirmu väljajuurimine

Dr Mercola: Ladapo lapsepõlv polnud idülliline. Tema isa, kes ka ise oli lapsepõlves väärkohtlemise ohver, ei hoidunud laste kehalisest karistamisest. “Üks raskemaid asju trauma juures on see, et see eraldab inimese endast,” ütleb Ladapo.

Ta langes ka lapsehoidja seksuaalse väärkohtlemise ohvriks, kui ta oli 4-aastane. Täiskasvanueas suutis ta oma haavad välja ravida, “a

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt