USA-s Floridas ähvardab koroonapassi küsijat kuni 5000 dollarine trahv

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. september 2021 kell 14:46



Florida osariigis hakatakse ettevõtetele, koolidele ja valitsusasutustele, kes nõuavad inimestelt tõendit Covid-19 vaktsineerimise kohta, tegema kuni 5000 dollari suurust trahvi. Vabariiklasest kuberner Ron DeSantis allkirjastas maikuus seaduseelnõu, mis keelab vaktsiinipassi küsimise. Alates 16. septembrist hakatakse trahvima neid, kes nõuavad inimestelt vaktsineerimise tõendit, vahendas USA uudistekanal WJXT4.

 

“Lubadused antud, lubadused täidetud,” ütles DeSantise pressiesindaja Taryn Fenske. Osariigi seaduses on öeldud, et äriüksus ei või nõuda oma klientidelt, et nad esitaksid dokumente, mis tõendavad Covid-19 vaktsineerimist või läbipõdemise tõendit, et saada juurdepääs selles riigis toimuvale äritegevusele, ärisse sisenemisele või teenusele.” Samad reeglid kehtivad valitsusasutuste ja haridusasutuste suhtes. Seadus sätestab, et see ei piira muul viisil ettevõtteid, valitsusasutusi ega haridusasutusi „kehtestamast hindamisprotokolle, mis on kooskõlas valitsuse väljaantud juhistega rahvatervise kaitseks”. “Rikkumise eest võib määrata trahvi, mis ei ületa 5000 dollarit,” seisab seaduses.

Põllumajandusvolinik Nikki Fried, Florida osariigi ainus üleriigiliselt valitud demokraat ja ühtlasi kandidaat, kes loodab järgmisel aastal DeSantisega konkureerides kuberneriks kandideerida, on trahvide suhtes kriitiline. “Kuberner DeSantis maksab kätte floridalastele, kes üritavad ennast ja oma kogukondi Covid-19 eest kaitsta,” ütles Fried e-postiga saadetud avalduses. “See ei ole vastuolus mitte ainult terve mõistusega, vaid ka solvab tema väitel vabaturu põhimõtteid, millega kuberner proovib võidelda.”

Koroonasse nakatumine on Floridas selle suvega hüppeliselt kasvanud, just see osariik on olnud delta tüve tõttu üks USA kõige enam kannatanud piirkondi. USA tervise- ja rahvateenuste amet on teatanud, et praegu on Floridas haiglaravil rohkem kui 15 000 patsienti, alustades juunis 1800 haiglaravi vajadusega inimesest.

 

Vaata videot:

 

Allikas: WJXT4

Tõlkinud Indrek Himma

Foto: Pixabay / Tumisu



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt