Protestid Monsanto vastu toimuvad vähemalt 36 riigis

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. mai 2013 kell 14:54march_against_monsanto225. mai on päev, mil vähemalt 36 riigis toimuvad protestiaktsioonid biotehnoloogiahiiu Monsanto vastu. Kuigi geenmuundatud taimede kohta tehtud uuringud pole piisavalt veenvad, on Monsanto teinud kõva lobitööd üle terve maailma, et jätkata n-ö laboritoitude tootmist ilma korraliku järelvalveta.

 

Märtsis võtis USA kongress vastu seaduse, mis ristiti “Monsanto kaitse aktiks” ja mis lubab firmadel istutada ja müüa geneetiliselt muundatud toitu ilma, et neil oleks selleks vaja eraldi luba taodelda. Monsanto-vastased protestid on pärast seda üha häälekamaks läinud ja kampaaniasse, mis nõuab GMO-toodete sildistamist, on kaasatud ka USA tuntud meelelahutajad nagu Dave Matthews, Bill Maher, Danny DeVito ja mitmed teised. Ühel hinnangul sisaldab 70% USA supermarketilettidel olevatest toodetest geneetiliselt muudetud organisme.

Üha kasvavast vastuseisust hoolimata läheb kompaniil üha paremini. Aprillis teatas Monsanto puhaskasumi 22 protsendilisest tõusust ning et nad ennustavad selle trendi jätkumist. Tegevjuht Hugh Grant ütles jaanuaris ajakirjale Wall Street Journal, et vaatamata rahvusvahelisele vastureaktsioonile pole suudetud nende firma tooteid siduda ühegi konkreetse terviseriskiga. “Need on kõige rohkem testitud toiduained, mida maailm iial näinud on. Euroopa kutsus ellu toidustandardite ameti, mis on kulutanud üle 300 miljoni euro ja järeldanud, et need tehnoloogiad on ohutud. Prantsusmaa otsustas, et seal kasutataval maisil pole mingit ohtu. Nii et alati on päris palju poliitilist müra. Kui jätta see kõrvale ja vaadata teadust, siis teadus on nende tehnoloogiate ümber väga tugev.”

Kuigi ennustatakse, et kuut kontinenti hõlmavad protestiaktsioonid saavad olema väga suuremahulised, ei ole Eestis veel keegi initsiatiivi haaranud ja meile lähim protest toimub ilmselt Helsingis.

 

Vaata ka protestile kutsuvat videot:

 

Allikas: RT, Occupy Monsanto, Daily News

Pilt: occupy-monsanto.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt