Täna toimub ülemaailmne meeleavaldus netijälgimise vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. veebruar 2014 kell 14:45Teisipäeval, 11. veebruaril toimub suuremõõtmeline virtuaalne protest “Päev, mil võitleme vastu” (The Day We Fight Back) internetiliikluse jälgimise vastu, millest võtavad osa paljud ettevõtted, organisatsioonid ja internetikasutajad üle maailma. Paljude veebilehtede omanikud ja tehnoloogiafirmad on oma veebilehtedele üles pannud loosungid, julgustades lehtede külastajaid jälgimise vastu võitlema. Internetikasutajatelt oodatakse meemide loomist ning enda sotsiaalmeedia avataride muutmist oma nõudmiste väljanäitamiseks.

 

Suuremõõtmeline protestiaktsioon toimub internetiaktivistiAaron Swartzi enesetapu aastapäeval. Swartz oli noor tarkvarainsener ja silmapaistev poliitiline aktivist, kes võttis oma elu 2013. aastal, kui talle esitati süüdistus akadeemiliste artiklite illegaalses allalaadimises. Swartzile määrati 35-aastane vanglakaristus ning ligi miljoni dollari suurune trahv.

Plaanitud aktsioon on sarnane 2012. aastal toimunud eduka internetipiraatluse tõkestamise seaduse (SOPA) ja PIPA seaduseelnõu protestiga, mis oleks andnud valitsusorganisatsioonidele ja suurtele autoriõiguste valdajatele õigused blokeeride veebilehed, mis sisaldavad autorikaitse rikkumisi. SOPA ja PIPA protestiga kaasnes asjakohaste seaduseelnõude arutamise lõpetamine. Josh Levy organisatsioonist Free Press märkis, et sellised aktsioonid on äärmiselt olulised jälitusprogrammide peatamisel. Levy sõnul on NSA põhiseadusevastased seireprogrammid ohuks inimeste põhiõigusele privaatselt suhelda, ohustades seeläbi ka demokraatiat.

Oma osalust protestiaktsioonis on juba kinnitanud ettevõtted ja organisatsioonid nagu Access, Demand Progress, The Electronic Frontier Foundation, Fight for the Future, Free Press, The Other 98%, BoingBoing, Reddit, Mozilla, ThoughtWorks ja ilmselt liitub protestijaid veelgi. Organisatsioonidele lisaks liitub protestiga arvatavasti miljoneid internetikasutajaid üle maailma, kelle eesmärgiks on seaduseandjate survestamine massilise jälgimise lõpetamiseks.

Aktsiooni päeval helistavad ja saadavad aktivistid kirju seaduseandjatele. Veebilehtede omanikud ja tehnoloogiafirmad panevad oma veebilehtedele üles loosungid, julgustades lehtede külastajaid jälgimise vastu võitlema. Internetikasutajatelt oodatakse meemide loomist ning enda sotsiaalmeedia avataride muutmist oma nõudmiste väljanäitamiseks.

Külasta lehekülge TheDayWeFightBack.org

 

Allikad: NeowinInterOccupyTruthout

Foto: thedaywefightback.org

 

Toimetas Hendrik Mere

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt