Hispaanias toimus järjekordne valitsusevastane meeleavaldus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. aprill 2013 kell 9:39 

Hispaania pealinnas Madridis läks neljapäeval järjekordne majanduskriisist tingitud meeleavaldus vägivaldseks, päästetöötajate teatel sai 29 inimest viga. Alamkoja juurde kogenes tuhatkond inimest, kes nõudsid parempoolse valitsuse tagasiastumist ja parlamendi laialisaatmist, vahendab BNS. 

 

Osa demonstrante loopis parlamendihoonet turvanud politseinikke pudelite ja kividega ning süütas ilutulestikurakette, mispeale korrakaitsjad nad kumminuiadega laiali ajasid. 15 inimest võeti vahi alla.

Hispaanias on alates 2011. aastast toimunud ridamisi tänavaproteste jätkuva majanduslanguse ja ulatusliku töötuse vastu. Neljapäeval avaldatud andmete põhjal on Hispaanias töötuid 27 protsenti ehk 6,2 miljonit inimest.

 

Suurim probleem – kodu kaotamine

Suurt probleemi on tekitatud ka laenumaksetega hättajäämine ja seetõttu kodudest välja tõstmine. 2012. aastal võeti inimestelt pankade poolt ära 101 034 maja või korterit. Samal aastal kasvas enesetappude arv erinevatel andmetel kuni 34%. Vahemikus 2008-2012 on pankadele läinud 363 000 majapidamist.

Käesoleva aasta jaanuari alguses protestisid Hispaania lukksepad, kes keeldusid tõusva enesetappude arvu tõttu inimestelt pankade poolt ära võetud kodudel lukke vahetamast.

 

Allikad ja lisalugemist: BNS, Wikipedia, IPS, Russia Today, ABC

Foto: cryptome.org

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt