Hispaania peaministrit survestatakse lahkuma

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. veebruar 2013 kell 8:58Hispaania opositsioon nõuab peaminister Mariano Rajoy ametist lahkumist seoses puhkenud korruptsioonikahtlusega. Sotsialistide juht Alfredo Pérez Rubalcaba teatas, et Rajoy ei suuda riiki juhtida ja peaks loovutama oma koha, vahendab BBC. “Tema jätkamine ei aita praegust poliitilist kriisi lahendada,” sõnas ta.

 

Möödunud ööl protestiti peaministri vastu mitmel pool Hispaanias, suuremad meeleavaldused toimusid Madridis, Barcelonas ja Sevillas. Internetis on kogutud tema tagasiastumiseks 740 000 allkirja.

Rajoyd süüdistatakse selles, et ta on oma parteilt saanud salajast palgalisa, millelt pole makse makstud. Ajaleht El Pais avaldas neljapäeval fotod Rahvapartei raamatupidamisdokumentidest ja kirjutas, et Rajoy oli saanud aastatel 1997–2008 fondist 25 200 eurot. Rajoy on seni kinnitanud, et tema ega teised erakonnakaaslased ei ole salajaselt erakonna kontolt raha saanud.

 

Ajaleht El Mundo kirjutas, et raha anti parteile igakuiselt ümbrikutega, tavaliselt summas 5000 – 15 000 eurot. Seda kinnitas ka üks endine rahvaparteilasest parlamendiliige.

Veel suuremate summadega on aga seotud Luis Barcenas, partei endine varahaldur, kes olevat altkäemakse vastu võtnud 1,3 miljoni euro eest. Lisaks on ta praegu uurimise all rahapesu tõttu: meest süüdistatakse 10 miljoni euro smugeldamises Šveitsi arvetelt.

 

Allikad: ERR, Spiegel, Aljazeera

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt