Hispaanlased avaldasid taas meelt kokkuhoiumeetmete vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. juuni 2013 kell 9:47 

Tuhanded inimesed marssisid pühapäeval läbi Madridi kesklinna, avaldades protesti Hispaania valitsuse kokkuhoiumeetmete ja rekordiliselt kõrge tööpuuduse vastu, nõudes peaminister Mariano Rajoylt keskendumist uute töökohtade loomisele. Meeleavaldajad kandsid loosungeid tekstiga “Kokkuhoid hävitab ja tapab” ning “Kulukärped on röövimine”, vahendab BNS.

 

Samalaadsed meeleavaldused toimusid veel 28 linnas üle kogu Hispaania, teiste seas Barcelonas ja Vigos. Protestiürituste korraldajateks olid Hispaania kolm suurimat ametiühinguliitu.

“Me loodame, et valitsus saab aru, et aina suurenevate kärbetega ei ole võimalik olukorda parandada. On aeg kurssi muuta ja teha pingutusi kasvu elavdamiseks,” ütles meeleavaldustel osalenud 47-aastane Diana Rodriguez, endine pangateller, kes on olnud juba kaks aastat töötu.

Rajoy valitsus on lubanud leida võimalused hoida aastatel 2012-2014 kokku 150 miljardit eurot osana valulisest kasinusprogrammist, mis on põhjustanud massimeeleavaldusi.

Hispaania tööpuudus on tõusnud rekordilise 27,16 protsendini, mis on kõrgeim tase alates demokraatia taassünnist kindral Franco surma järel 1975. aastal. 16-24 aastastest noortest on tööta juba 57,22 protsenti.

Eurotsooni suuruselt neljas majandus tõmbus selle aasta esimeses kvartalis kokku 0,5 protsenti, negatiivne tendents on kestnud juba seitse kvartalit järjest.

 

Allikad: BNS, Sunday Times

Foto: presstv.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt