Hollandlaste allumatus: kohvikud ja baarid avatakse koroonakeeldudest hoolimata

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. jaanuar 2022 kell 9:26Kohvikute, restoranide ja baaride omanikud üle kogu riigi väidavad, et plaanivad laupäeval, 15. jaanuaril tavapäraselt taasavada, hoolimata sellest, et valitsus reedesel pressikonverentsil teatas, et avatakse vaid spordikeskused, ilusalongid ja ülikoolid. 

 

Laurens Meyer, keda kirjeldatakse kui riigi mõjukamaid baariomanikke, ütles ajalehele AD neljapäeval (enne valitsuse reedest otsust), et Holland on oma sulgemisega muutunud Euroopa naerualuseks, samas kui ülejäänud EL on avatud. Vähemalt äride jaoks.

“Lukustamised on oma aja ära elanud,” ütles Meyer. “Vastupanu kasvab. Inimestel on küllalt. Üha enam linnapeasid on tunnistanud, et nad ei rakenda reegleid/trahve, kui baarid taasavatakse. Kui poliitikud on mõistlikud, annavad nad reedel teada, et baarid võivad olla avatud kella 17ni. See võtaks pinge maha.”

Mayer ütles, et hollandlased tormavad Belgiasse ja Saksamaale, et oma raha kulutada ja sinna meie sissetulekud lähevad. “Meil lihtsalt pole enam motivatsiooni suletuks jääda,” ütles ta AD-le.

Kohaliku ajakirjanduse teatel on kohvikute/baaride taasavamisega 15. jaanuaril liitunud vähemalt 4 erineva maakonna ärid.

Väljaanne The Telegraaf rääkis psühholoogidega, et selgitada välja, miks hollandlased on nii kangekaelsed, et ei pea kinni koroonaviiruse reeglitest. “Teadupärast oleme me tuntud oma konsensuskultuuri poolest, kus kõigil on sõnaõigus,” märkis psühholoog Jeffrey Wijnberg.

Peaminister Mark Rutte ütles, et mõistab, et otsus kohvikuid, restorane ja kultuurisektorit mitte uuesti avada tundub “äärmiselt ebaõiglane”. Viiruse leviku riskid inimestevahelise pikema ja intensiivsema kontakti ajal näiteks kohvikutes olevat aga nii suured, et “me ei jõua kõike korraga teha”.

Valitsuskabinet hindab olukorda uuesti 27. jaanuaril, lootuses, et kohvikud, üritused ja kultuurisektor saavad (ametlikult) taasavada, ütles Rutte.

 

Allikas: Dutch News, DN2

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt