Indoneesia tulekahjude kustutamiseks kasutatakse kliimamanipulatsiooni

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. juuni 2013 kell 19:58singapurLinnriik Singapur on mattunud paksu sudusse, sest naaberriigi Indoneesia territooriumil on suured tulekahjud. Õhk on linnas nii halvaks läinud, et seda hinnatakse surmavalt ohtlikuks vanurite ja raskelt haigete jaoks. Kriisikoosolekul andis riigi president käsu mobiliseerida kõik jõud, et Sumatra saare tulekahjud kustutada. Tulekahjude piirkonda on saadetud kaks helikopterit, mis tegelevad n-ö pilvede istutamisega ning vihma esilekutsumisega.

 

Sudu näol on tegemist Singapuri viimase kümne aasta suurima keskkonnakriisiga ning õhk pole varem nii saastunud olnud. Suits on imbunud inimeste eluruumidesse ja pilvelõhkujatesse ning on juba hoiatatud, et olukord võib kesta nädalaid. Tulekahjud on ulatuslikud, kestnud juba nädalaid ning nende kustutamiseks napib ressursse.

The Telegraph kirjutab, et Singapuris on tühistatud kiirtoidu kojukanded, sõjavägi on vabastatud väljas treenimisest ning isegi riigi parim maratonijooksja on sunnitud sisesaali.

 

 

Allikad: RT, The Telegraph

Foto: theaustralian.com.au

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt