Singapur võtab online-uudised karmi kontrolli alla

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. mai 2013 kell 16:43Homme jõustub Singapuris seadus, mis nõuab litsentsi igale veebisaidile, mis vahendab regulaarselt kohalikke uudiseid ja millel on vähemalt 50 000 külastajat kuus. Litsentsi tuleb uuendada kord aastas. Samuti tuleb sellistel lehtedel eemaldada 24 tunni jooksul sisu, mis ei vasta meediaarengu ametkonna (Media Development Authority, MDA) standaditele.

 

Tradistiooniline meedia on saareriigis juba praegu suure kontrolli all. MDA ametliku teadaande kohaselt paneb uus seadus veebilehed tradistiooniliste uudisteplatformidega samasse seadusandlikku raamistikku. Eksimuste eest on ette nähtud nii trahvid kui litsentside tühistamine.

MDA sõnul võib uut seadust laiendada välismaistele uudiseid vahendavatele veebilehtedele, mis Singapuri uudiseid kajastavad.

Et saada litsentsi, peab veebilehekülg tegema 30 500 euro suuruse tagatismakse, mis on võrreldav summaga, mida maksavad kohalikud väikesed telekanalid.

Valdkonna eest vastutav minister Yaacob Ibrahim kommenteeris: “Meie peavoolumeedia on allutatud reeglitele. Miks ei peaks online-meedia olema osa sellest seadusandlikust raamistikust? Ma ei näe seda kontrolli tugevdamisena. Kui midagi, on see internetis juba toimuva reguleerimine ja kindlaks tegemine, et need regulatsioonid on sarnased peavoolumeedia omadele.

Singapuri ühe suurima alternatiivse uudistelehe pidajad ütlesid aga, et võib-olla ootab neid nüüd sulgemine ja üks tuntud blogijaid nimetas uut seadust pesuehtsaks tsensuuriks.

Ühing Piirideta Reporterid paigutab 5,3 miljoni elanikuga n-ö Aasia tiigri pressivabaduse edetabelis 149. kohale.

 

 

Allikad: Washington Post, BBC

Foto: wikipedia.org

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt