Uudiseid Venemaalt: Nõukogude Liit oli 1983. aastal tuumasõda alustamas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. november 2013 kell 9:02Nõukogude Liit oli 1983. aastal tuumasõja nupule vajutamas

Seni salastatud dokumentide avalikuks saades on selgunud, kuivõrd lähedal oli Nõukogude Liit Ühendriikide ja Ühendkuningriigi provokatsioonide tõttu 1983. aastal tuumasõja nupule vajutamisele.

Nimelt selgus, et mastaapsed “sõjamängud“ Able Archer 83, mida teostasid 1983. aasta novembris Euroopas USA ja NATO, tundus Nõukogude Liidule sedavõrd realistliku sõjaks valmistumisena, et oldi valmis võimalikule lääneriikide rünnakule reaalselt reageerima.

Kui see info, et III maailmasõda on peaaegu algamas, jõudis luurekanaleid pidi Thatcherini, astus Raudne Leedi kohe samme, et sellised eksitused enam ei korduks ning asuti ka liiga ohtlikult külmaks muutunud suhteid idaga üles soojendama.

Allikas: The Guardian

 

Piiteri linnavolinik lõpetas linnas halloweenitamise

Ühtse Venemaa ridadesse kuuluv linnavolinik Vitali Milonov, kes on varem tähelepanu saanud gei-propaganda vastasena, lõpetas sedapuhku Peterburis varem linnavõimude poolt lubatud halloweenitamise, kuna kirikuringkondade tegelasena oli tema väitel tegemist ebapuhaste jõudude pidustustega ja vanakurja enda balliga.

Allikas: BBC

 

“Vene marss“ marsib edasi

4. novembril ehk Venemaa rahvusliku ühtsuse päeval Moskvas rahvuslaste poolt alates 2005. aastast korraldatav massiüritus “Vene marss“ jätkub ning kogub populaarsust, kuna Venemaa kodanikest juba umbes 40% suhtuvat sellesse ettevõtmisse toetavalt. Võttes arvesse seda, et neutraalseks jäänute osakaal oli 35%, siis oli rahvuslusmarssi negatiivselt suhtujaid ainult veerand.

Erinevalt varasemast toimub marss Moskva kesklinna asemel Ljublino äärelinnas, kus on linnavõimude poolt antud luba 15 000 osalejaga ürituseks. Eelmisel aastal pakkusid organisaatorid ise oma üritusel osalenute määraks 20 000, linnavõimude hinnangul oli välja tulnud oli 6000 inimest.

Allikas: Kommersant

 

Foto: forums.radioreference.com

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt