Jälgimiskaamerad vedasid alt ka Türgis

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. mai 2013 kell 13:04Türgi linnakeses, kus eelmisel nädalavahetusel plahvatasid autopommid, mis tapsid ametlikel andmetel 46 inimest, olid kahtlasel kombel kõik turvakaamerad rivist väljas. Sarnaseid anomaaliaid on täheldatud ka näiteks Londoni metroo ja Bostoni plahvatuste juures.

 

Türgi meedia andmetel oli Reyhanli linnas plahvatuse päeval rivist väljas 73 kaamerat, kaasa arvatud kõik need, mis pidid valvama kannatada saanud ala. Sellest hoolimata andis Türgi valitsus juba paar tundi pärast sündmust teada, et plahvatuse korraldasid Süüria luureteenistusega seotud isikud. Kiiresti võeti vahi alla üheksa meest, kes väidetavalt oma süüd kinnitasid. Tänu süüdlaste kiirele leidmisele kadus rohkete ohvritega plahvatus kiiresti välismeedia huviorbiidilt.

Teated Türgist on aga üsna huvipakkuvad, sest toimunud plahvatus on Türgi ühiskonda kõvasti lõhestanud. Näiteks ei julgenud peaminister ega mitmed kõrged valitsusametnikud kannatada saanud linnakesse minna, sest kartsid kohalike elanike viha. Kohe pärast plahvatusi hakkasid kohalikud valitsust ja peaministrit süüdistama. Noored inimesed kogunesid majavaremetele ja karjusid, et valitsuse juht Erdogan peab tagasi astuma. Varsti pärast seda andis valitsus teada, et linnakesest on keelatud videoreportaaže teha.

70 000 püsielanikuga linna tuleb pidevalt Süüria põgenikke. Lisaks põgenikele on linnas ka Süüria vabastusarmee (FSA) relvastatud võitlejad, keda Türgi toetab. Kohalikud pole mässuliste kohaloluga aga sugugi rahul ja nende vahel on pidev hõõrumine.

 

Kas ohvrite arvuga manipuleeritakse?

Ohvriterohkete õnnetusega käib väga sageli kaasas kannatanute arvu pidev korrigeerimine. Viimased ametlikud andmed ütlesid surnute arvuks 46, kuid pärast õnnetust olid kohalike haiglate ametnikud rääkinud rohkem kui 220 surnust. Väidetavalt on vangistatud ta ajakirjanik, kes õigeid numbreid avalikustada püüdis. Siseminister on kinnitanud, et kannatada sai 452 töökohta, 62 autot, 11 avalikku ehitist ja 293 maja.

 

 

Allikad ja lisalugemine: Project.Nsearch, Islamic Invitation Turkey (rohke videomaterjaliga!), Al-Monitor

Foto: al-monitor.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt