Türgi politsei vahistas inimesi Twitteri sõnumite põhjal

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. juuni 2013 kell 22:36 

Türgi politsei vahistas kolmapäeval riigi lääneosas Izmiris rohkem kui 20 inimest suhtlusvõrgustikus Twitter edastatud sõnumite eest, milles õhutati inimesi meeleavaldustel osalema, teatas uudisteagentuur Anatolia. Protestijate kinnitusel on peavoolumeedia võimude talutusrihma otsas ja üritab meeleavaldusi maha vaikida, vahendas BNS.

 

Türgi politsei kasutas kolmapäeval Ankaras taas valitsuse vastu meelt avaldanud rahvamassi laialiajamiseks pisargaasi ja veekahureid. Tuhanded inimesed kogunesid Ankara Kizilay väljakule, nõudes peaminister Recep Tayyip Erdoğani tagasiastumist.

Erdoğan on Põhja-Aafrika ringreisil, kuid asepeaminister Bülent Arinc kohtus nõndanimetatud “pargimeeleavalduse” korraldajatega, millest protestilaine alguse sai. Korraldajad nõudsid, et politsei lõpetaks pisargaasi kasutamise inimeste vastu ja vabastaks vangistatud meeleavaldajad.

Türgi protestijate esindajad nõudsid valitsuselt ühtlasi Istanbuli, Ankara ja teiste linnade politseijuhtide tagandamist poliitiliste protestide vägivaldse mahasurumise eest. Türgi suuremates linnades on tuhanded erinevate ametiühingute liikmed alustanud protestistreiki meeleavaldajate toetuseks.

Rahutused said alguse reedel Istanbulis Taksimi väljaku pargis, kuhu meeleavaldajad olid kogunenud protestima ostukeskuse ehitamise plaani vastu. Politsei kasutas demonstrantide laialiajamiseks vägivalda ja see vallandas protestilaine, mis levis ka teistesse Türgi linnadesse.

 

Allikad: BNS, Russia Today

Foto: World Riots 24/h

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt