Prantsuse luurel on oma andmekogumisprogramm

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. juuli 2013 kell 10:25 

Prantsuse luureteenistusel on oma hiiglaslik elektrooniliste andmete kogumise võrgustik, kirjutas ajaleht Le Monde neljapäeval. Ajalehe kohaselt kogub välisluureteenistus Generale de la Securite Exterieure süstemaatiliselt infot Prantsusmaa arvutitest ja telefonidest saadetud elektrooniliste andmete ning piiriüleste sideühenduste kohta. Le Monde oma allikaid ei nimetanud, vahendab BNS.

 

Ajalehe kohaselt salvestab välisluure oma Pariisi peakorteri kolmekordses maa-aluses punkris “kõigi elektronkirjade, lühisõnumite, telefonikõnede, Facebooki ja Twitteri postituste” metaandmed. Välisluure ametnikud neljapäeval artiklit kommenteerima ei soostunud.

Andmekogumisprogrammi arhiiv hõlmab kümneid miljoneid gigabaite ja teistel Prantsuse luureteenistustel, sealhulgas sõjaväeluurel, sisejulgeolekul, Pariisi politseil ja finantskuritegude eritalitusel, on sellele ligipääs, kirjutas Le Monde.

Prantsuse andmekogumisprogramm saab oma andmed kätte luuresatelliitide ning Prantsuse ülemereterritooriumides või endistes asumaades asuvate pealtkuulamisjaamade abil või merealustest sidekaablitest.

Prantsuse parlamendi luurekomisjoni endine esimees Patricia Adam ütles, et Prantsuse andmekogumisprogramm ja ameeriklaste PRISM pole võrreldavad. Adami sõnul tegelevad prantslased “kalastamise”, aga ameeriklased “traalimisega”.

 

Allikas: BNS

Loe lisaks: BBC

Foto: ipick.ca

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt