Tsarnajevi kinni võtnud üksuse kaks liiget kukkusid kopterist surnuks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. mai 2013 kell 22:49Eelmisel reedel sai treeningul surma kaks FBI eliitüksuse Hostage Recue Team (tõlkes pantvangide päästmise üksus) liiget. Nad harjutasid köitega helikopterilt laevale laskumist, kuid kukkusid vette ja surid ilmselt veega kokkupõrke tagajärjel. Selle meeskonna peamine ülesanne on kiiresti reageerida ka terroriohule ning just nemad olid need, kes võtsid kinni Bostoni pommiplahvatuses kahtlustatava Džohhar Tsarnajevi.

 

Agendid Christopher Lorek (41) ja Stephen Shaw (40) surma peab FBI küll traagiliseks, kuid pressikonverentsil öeldi, et “nad olid nõustunud kõrgeima riskiga iga päev, nii treeningutel kui ka missioonidel, et meie rahvast kaitsta”.

Väidetavalt sattus helikopter halbadesse ilmastikutingimustesse, mis põhjustas agentide surnukskukkumise.

Selline üsna ebatavaline surm on tekitanud mitmeid küsimusi, eriti selle pärast, et Bostoni sündmused, milles ka need mehed ilmselt osalesid, on kohati väga vastuolulised ja segased. Arvestades võimalusega, et Boston oli libaoperatsioon, siis võib ka spekuleerida, et nende agentide surm polnud õnnetusjuhtum. Tõenäoline on, et seda ei saa me kunagi kindlalt teada.

 

Allikad: CNN, Disclose TV

Foto: ebay.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt