Karzai kaalub Eestit võimaliku rahapesukohana?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. mai 2013 kell 15:29Tallinna linnavalitsuse poolt välja antav ajaleht Pealinn avaldas reedel põhjaliku artikli  kahtlustest, et Eesti Pank võidakse segada Afganistani praeguse presidendi Hamid Karzai suurde rahapesuskeemi. Kahtlejateks on endised sõjaväelased, neist prominentseim erukindral Aleksander Einseln.

 

Aprill lõpus tegi Karzai mitmeid riigivisiite ja kohtus ka president Ilvesega. Endised sõjaväelased analüüsisid oma e-kirjades seda, kas ja kui palju võib Afganistani president Eesti poliitikutelt oma raha investeerimise kohta nõu küsida. On alust arvata, et Karzai ei suuda pärast USA vägede lahkumist riigist 2014. aasta lõpus oma positsiooni hoida ning valmistub selleks juba varakult. Väidetavalt on tal aga erinevaid kanaleid pidi kogunenud hiiglaslik kapital, mis on nüüd vaja n-ö puhtaks pesta.

Ka Eesti on Afganistanile rahalist abi saatnud, mis ulatub 6 miljoni euroni, mis on muidugi väga väike summa võrreldes abiga, mida Afganistan on saanud mujalt. Ka Telegram vahendas uudist, kuidas CIA kilekottidega Karzai paleesse regulaarselt sularaha viib. Väga suured summad liiguvad ka oopiumiäris, mida USA väed pigem kaitsesid kui takistasid.

Karzai proovib oma raha ilmselt paigutada pigem Pärsia lahe ümbruse riikidesse, kuid suur raha loob suuri kiusatusi ja seetõttu võib osa rahast jõuda ka sellelt teenida proovivatelt riikidelt nagu Eesti. Politoloog Ilvi Jõe-Cannon ei pea ka võimatuks, et Karzai kapitali paigutamine võidakse võtta jutuks lausa Euroopa keskpanga tasemel.

 

 

Allikas ja täispikk artikkel: Pealinn

Foto: businesstm.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt