Kas eesmärgiks on sõda edasi pidada? Siis pole muidugi mõtet Putiniga rääkida…

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. juuni 2022 kell 19:05Koroonaterrorist Kaja Kallas ütles möödunud kuul Helsingin Sanomatele, et Putiniga pole mõtet läbi rääkida, sest ta on sõjakurjategija. Kuigi Läänes on Venemaa presidendi Vladimir Putiniga dialoogi pidamise osas kahetisi seisukohti, on Eesti peaminister selles osas resoluutne, vahendab Delfi. Aga kui võtta arvesse, et Ukraina konflikt on Maailma Majandusfoorumi Suure Lähtestamise programmi järgmine etapp pärast koroonapettust, siis on Kallase jutus iva – kui eesmärgiks on sõda edasi pidada ja majandus veel rohkem kokku pigistada, siis muidugi pole mingit mõtet Putiniga rääkida.

 

Kas me mitte ei õpeta oma lastele, et vägivald ei too lahendusi? Kas pole nii, et probleemide puhul on parimaks lahenduseks probleem ära lahendada? Selleks on kõige mõistlikum maha istuda ja rääkida asjad selgeks. Aga tundub, et Kaja Kallas nõnda ei arva.

Kellega Kaja Kallas veel rääkida ei soovi? Näiteks Telegramiga, keda ei lubata valitsuse pressikonverentsile. Telegram avaldas juba kaks aastat tagasi soovi pääseda valitsuse pressikale, et küsida koroonateemalisi küsimusi, mida peavoolumeedia ei soostu küsima. Telegrami eesmärgiks oli see koroonaprobleem ära lahendada. Aga ei Kallas ega enne teda pukis olnud valitsusel polnud soovi koroonateemat lahendada.

Nüüd saamegi üha rohkem kinnitust, et ka Ukraina konflikti puhul pole eesmärgiks vastuolu lõpetada. Ja saamegi kinnitust ka minu paar kuud tagasi Telegram FB Lives öeldule, et “kaudselt on Eesti süüdi Ukraina konfliktis” (mille korjas üles ka Pealtnägija) – pidasingi silmas seda, et Eesti mängib Klaus Schwabi Majandusfoorumi Suure Lähtestamise programmis kaasa. Schwab tunneb isegi uhkust, et ta on valitsused üle võtnud ja “kabinettidesse tunginud”, sh on ka Putin tema enda sõnul “oma jope”.

Seega, mida tähendab Sinu jaoks slogan “toetan Ukrainat”, kui Eesti peaminister ei soovi seda konflikti ära lõpetada?

 

Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt