Keemiarelva kasutamise kinnitus saadi tänu pealtkuulamisele?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. august 2013 kell 10:30USA luureteenistused kuulasid väidetavalt pärast läinudnädalast ohvriterohket rünnakut pealt Süüria kaitseministeeriumi ametiisiku “paanilist telefonikõnet” keemiarelvaüksuse juhiga, mille tõttu on nüüd selge, et eelmise nädala keemiarünnaku korraldasid just valitsusväed, kirjutas teisipäeval ajakiri Foreign Policy. Siiski ei ole selgust selle osas, kas rünnakuks saadi käsk kõrgemalt poolt või oli see mõne ohvitseri omavoli.

 

“Möödunud kolmapäeval, kohutavale keemiarünnakule Damaskuse idaosas järgnenud tundidel, vahetas Süüria kaitseministeeriumi ametiisik paanilisi telefonikõnesid keemiarelvaüksuse juhiga, nõudes vastuseid enam kui tuhat inimelu nõudnud närvigaasirünnaku kohta,” seisis artiklis.

“Neid kõnelusi kuulasid pealt USA luureteenistused,” kirjutas ajakiri. “See on peamine põhjus, mis ameerika ametiisikud ütlevad praegu kindlalt, et rünnakud on Bashar al-Assadi režiimi töö ning miks USA sõjavägi režiimi lähipäevadel tõenäoliselt ründab.”

Lääs kinnitab, et nende võimaliku rünnaku eesmärk ei ole režiimivahetus, vaid Assadi valitsuse karistamine selle eest, et see kasutab keemiarelva tsiviilisikute vastu.

Aluse sõjaliseks sekkumiseks lõi USA asepresident Joe Biden, kes ütles esimest korda, et läinudnädalase rünnaku said toime panna üksnes Assadi väed. Praegu käivad USA-s vaidlused selle üle, millal rünnata, mitte enam kas rünnata. “See on kohutav, see on tobe,” ütles luureametnik Süüria sõjaväe rünnaku kohta Ghoutas. “Mis iganes järgmise paari päeva jooksul juhtub – nad on selle ära teeninud.”

Eile ütlesid USA allikad uudistekanalile NBC, et raketirünnakud Süüriale võivad alata juba neljapäeval.

 

 

Allikad: BNS, Foreign Policy

Loe lisaks: Infowars

Foto: syndicatednewsservices.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt