Endine välisminister: Süüria sõda planeeriti juba aastaid tagasi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. august 2013 kell 19:15roland-dumasIntervjuus televisioonijaamale LCP ütles Prantsuse endine välisminister Roland Dumas, et Briti kõrged ametnikud rääkisid talle Süüria sõja plaanidest juba kaks aastat enne Araabia kevade algust.

 

Praegu juba 90-aastane Dumas ütles juunis prantsuskeelses intervjuus: “Ma räägin teile midagi. Kaks aastat enne vägivalla puhkemist Süürias olin ma ühe teise asja pärast Inglismaal. Ma kohtusin kõrgete Briti ametnikega, kes tunnistasid mulle, et nad valmistavad Süürias midagi ette. See oli Suurbritannias ja mitte Ameerikas. Suurbritannia organiseeris mässuliste sissetungi Süüriasse. Nad isegi küsisid minult, kuigi ma polnud enam välisminister, ega ma ei sooviks kaasa lüüa. Muidugimõista, ma keeldusin, ma ütlesin, et ma olen prantslane ja see ei huvita mind.”

Dumas osutas intervjuus veel Iisraeli rollile Lähis-Ida välispoliitikale ja sõjale Süürias, ning sellele, kuidas lääne poolt toetatud mässulised ja terroristid on süüdi tuhandete Süüria tsiviilisikute surmas.

“Sellel operatsioonil on pikk ajalugu. See valmistati ette ja planeeriti… selles regioonis on oluline teada, et see Süüria režiim on väga Iisraeli-vastane,” lisas Dumas. Üks eelmisi Iisraeli peaministreid oli talle öelnud, et nad proovivad küll kõikide naabritega läbi saada, kuid hävitavad need, kes nendega ei nõustu. Dumas’ hinnangul oleks see isegi aktsepteeritav, kui selline poliitika täiesti avalik oleks.

 

Vaata intervjuud:

 

 

Allikad: NSNBC, Red Ice Creations

Foto: davidicke.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt