Koreade perekonnad saavad üle nelja aasta loa taas kohtuda

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. veebruar 2014 kell 9:18Põhja- ja Lõuna-Korea jõudsid 4. veebruaril kokkuleppele korraldada veebruari teises pooles Korea sõjas lahutatud perekondade taaskohtumine. Samas ei saa kokkuleppes olla lõpuni kindel, sest Põhja-Korea on minevikus sarnaseid kohtumisi viimasel minutil tühistanud.

 

Kahe riigi ametiisikud jõudsid kokkuleppele piirikülas Panmunjomis peetud kõnelustel. Lahutatud peredel võimaldatakse taaskohtuda 20.-25. veebruarini Põhja-Koreas, Kumgangi mägikuurordis.

1950.-1953. aastani väldanud Korea sõja järel lahutati teineteises miljonid perekonnad ning piiriületamine, et kohtuda, ja igasugune kommunikatsioon, ka telefonikõned, muudeti ebaseaduslikuks.

Korea perede taaskohtumise programm algas 2000. aastal pärast kahe riigi juhtide ajaloolisi kõnelusi. Sestsaadik on oma lähedasi näinud 17 000 korealast. Viimati suutsid Pyongyang ja Soul perekondade taaskohtumise korraldada 2010. aastal. Programm katkes 2010. aastal pärast Põhja-Korea suurtükirünnakut Lõuna-Korea piirisaarele, mida kommunistlik riik endale nõuab.

 

Allikad: BNS, South China Morning Post

Pilt: bpr.berkley.edu

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt