Põhja-Korea “oht” on maailmavalitsejate kokkumäng

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. märts 2013 kell 17:53



 

Ulmefilmi autor Hando Tõnumaa soovitab oma arvamusloos järele mõelda: miks just nüüd, kui kogu maailm on üles ärkamas oma valitsuste vassimiste ja korruptsiooni peale, on Põhja-Korea taas orbiidil ja ähvardab USA maamunalt minema pühkida? Kas me pole midagi sarnast näinud juba James Bondi filmidest, kus üdini paha antikangelane käitus talle ettekirjutatud stsenaariumi kohaselt. Tekib küsimus, kes on selle Koreas taaslinastuva “mustade ja valgete” nuppudega mängitava sõjamängu  režissöör?

 

Põhja-Korea on suletud kommunistlik totalitaarne riik Aasias, Korea poolsaare põhjaosas. Esialgu oli tegu ühtse Korea Impeeriumiga, mis pärast II maailmasõda jagati ÜRO otsusega kaheks: Korea Rahvademokraatlik Vabariik põhja pool ja Korea Vabariik (rahvakeeli Lõuna-Korea) lõunas. Juhin tähelepanu sellele, et seda tehti ÜRO otsusega.

 

Mõlema Korea valitsused soovisid peatselt saada kontrolli kogu poolsaare üle ja vaid mõned aastad hiljem, aastal 1950 puhkes Korea sõda. Selles sõjas toetas “vana hea sõber” USA Lõuna-Koread üle 300 000 USA sõduriga ja ÜRO u 40 000 sõduriga kokku 20 liikmesriigist. Aastatel 1950–1953 peetud Korea sõjas hukkus hinnanguliselt üle 1,2 miljoni inimese. See oli 20. sajandi esimese poole kolmas suur sõda, millega sõjatööstus teenis hiigelkasumeid.

Korea sõjaga sai alguse ka külm sõda, mida saatis terve maailma elanike hirm järjekordsete võimalike tuumarelvade kasutamise ees. USA-s mindi isegi nii kaugele, et erinevaid sõjatehnika katsetusi ja UFO-nähtusid poogiti “Korea spioonide” külge veel aastakümneid hiljem. Korea sõja lõpuga jäid riigipiirid endiseks ning suhted Põhja-Korea ja muu maailma vahel on endiselt pingelised.

 

Viimased 60 aastat on Põhja-Korea puhul olnud tegemist vanglariigiga, kus istub tänaseks kinni 25 miljonit inimest, kellel puudub juurdepääs isegi internetile, samal ajal elab Koread valitsev eliit kullast lossides. Tuletan meelde, et käes on 21. sajand.

2002. aastal ütles tollane USA riigipea George W. Bush, et Põhja-Korea on “kurjuse kehastus” ja “türannia valvepost”. Kõik need aastad on pisike 120 000 km² pindalaga riigike suutnud hirmutada maailma, kes kohe-kohe saadab teele tuumapommid. Te kõik peate olema hirmul, sest Põhja-Korea ründab peagi. Kusjuures otsest põhjust, miks nad tahavad kõiki rünnata, polegi kunagi antud. Mitte kunagi pole soovitud ka erimeelsusi selgeks rääkida, peaasi, et kõik oleksid teadlikud, et oht on suur.

Kas ei tundu imelik, et just nüüd, kui kogu maailm on üles ärkamas oma valitsuste vassimiste ja korruptsiooni peale, on Põhja-Korea taas orbiidil ja ähvardab USA maamunalt minema pühkida? Kas me pole midagi sarnast näinud juba vanadest hirmnaljakatest James Bondi filmidest, kus alati oli antikangelaseks pätt, kes soovis kogu maailma õhku lasta.

27. veebruaril hoiatas Põhja-Korea, et riigi tuumarelvad võivad jõuda sihtmärkideni USA-s, vahendas kohaliku propagandaorgani liige ametlikul kodulehel. Ametniku sõnul on Põhja-Korea nüüd täiesti iseseisev tuuma- ja raketiriik.

Pyongyang (Põhja-Korea pealinn) on esinenud ähvardustega alates veebruaris toimunud tuumakatsetusest, mis pani rahvusvahelise üldsuse muretsema, et Põhja-Korea täiustab võimekust paigaldada kaugmaaraketile tuumalõhkepea.

Pyongyang teatas juba mullu oktoobris, et võib USA-le tuumarünnaku korraldada. Toona peeti seda vaid hooplemiseks, kuid detsembris katsetas Põhja-Korea edukalt kaugmaaraketti.

Jääb vaid üle küsida USA administratsioonilt, mis ajaks on nad plaaninud selle hetke, millal Põhja-Korea alustab USA vastu tuumasõda. Sama küsimuse võiks esitada ka Iraani suhtes. Kas on väga raske siin teatud järeldusi teha?

 

Vaata Põhja-Korea koostatud illustratiivset videot, kuidas nad USA-d ründavad.

 

 

Hando Tõnumaa

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt