Küprose president palub EL-ilt lisaabi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. aprill 2013 kell 12:55 

Küprose president Nikos Anastasiades ütles reedel, et pöördub Euroopa Liidu liidrite poole palvega anda saareriigile täiendavat abi, sest eurotsooni päästepaketi tingimused on kardetust karmimad, kirjutab BNS. Reuters kirjutas eile, et Küpros võiks müüa osa oma kullareservist, kuid riigi keskpanga pressiesindaja kommenteeris CNBC-le, et sellist varianti nemad arutanud ei ole.

 

Anastasiades ütles, et on juba rääkinud Euroopa Komisjoni majandus- ja rahandusvoliniku Olli Rehniga ning kirjutab ka Euroopa Komisjoni presidendile José Manuel Barrosole ja EL-i presidendile Herman Van Rompuyle.

“Kirjas härra Barrosole ja härra Rompuyle viitan ma vajadusele muuta EL-i poliitikat Küprose suhtes ja anda talle täiendavat abi, kuna majanduskriisi ja meile kehtestatud meetmete tõttu on meil rasked ajad,” ütles Anastasiades. Ta ei täpsustanud, missugust abi Küpros taotleb. Eurotsooni ja EL-i rahandusministrid kogunevad reedel Dublinisse Küprose abipaketi tingimusi viimistlema.

 

Allikad: BNS, Reuters, Global Post

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt