Küprose president rahaskandaali keskmes

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. aprill 2013 kell 10:21Eile kutsus Küprose president Nikos Anastasiades uurimiskomisjoni üles alustama just tema perekonnast juurdlust, mis peab selgitama, kas Küprose eliit kandis vahetult enne kriisi siseinfole toetudes riigist raha välja või mitte.

 

Süüdistuste taga on Küprose kommunistliku partei ajaleht, kes avaldas nimekirja üle 100 firma ja kolme eraisiku nimega, kes väidetavalt võtsid Laiki pangast välja rohkem kui 500 miljonit eurot enne seda, kui riik hoiustemaksuga nõustus.

Nimekirja järgi tühjendas Loutsiosi perekonna kontrolli all olev firma, kellel on saarel kaks automüügiga tegelevat äri, kaks arvet 12. ja 13. märtsil. Antis ja Katia Loutsios olid juba 3. ja 4. märtsil raha ära võtnud ka oma isiklikelt arvetelt. Paari poeg on aga abielus presidendi tütrega.

Nii president kui Loutsioside perekond eitavad rahade kantimist. Nende firma tegi avalduse, milles öeldakse, et raha liigutati kinnisvara ostmiseks.

Mustas nimekirjas on ka Ukraina üks rikkamaid ärimehi Rinat Akhmetov, kes on presidendi advokaadibüroo klient ning kes võttis märtsi kahe esimese nädala jooksul 30 miljonit dollarit Laiki pangast välja.

Tema pressiesindaja kommenteeris, et finantskriisi tõenäosusest räägiti rahvusvahelises meedias enne Euroopa Liidu sekkumist väga palju ning nende suurfirma lihtsalt reageeris hoiatustele ja paigutas raha turvalisemasse kohta.

Veel on Anastasiadesega seotud Andrei Akimov, kes on Gazprombanki president. Pärast seda, kui Küprose president võimule tuli, mainiti just seda meest Laiki panga võimaliku ostjana. Akimov kandis 2 miljonit eurot Laikist ära 6. märtsil ning koguni sulges arve.

 

 

Allikad: Financial Times, Infowars

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt