Medvedev: Küprosel röövitakse kokkuröövitut

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. märts 2013 kell 17:33euro-notes-coins

Venemaa peaministri Dmitri Medvedevi sõnul tuleb Küprose rahanduskriisi tagajärgi hoolikalt läbi mõelda. “Minu meelest jätkatakse seal kokkuröövitu röövimist,” vahendas Medvedevi sõnu BNS.

 

“Tuleb aru saada, milliseks see lugu lõpuks kujuneb, millise on selle tagajärjed rahvusvahelisele rahandusele ja monetaarsüsteemile ning selle kaudu ka meie huvidele,” ütles Medvedev esmaspäeval kohtumisel asepeaministritega.

Valitsusjuhi sõnutsi tuleb analüüsida, milline saab olema selle olukorra mõju maailma, sealhulgas Venemaa turgudele.

Küpros leppis esmaspäeva varahommikul Euroopa Liidu, Euroopa Keskpanga ja Rahvusvahelise Valuutafondiga kokku 10 miljardi euro suuruse abipaketi tingimustes, mis näevad muuhulgas ette 100 000 eurost suuremate hoiuste maksustamise ja riigi suuruselt teise panga sulgemise. Vene kodanikel ja ettevõtetel on eurotsooni lõunapoolseima liikme pankades hinnanguliselt 24 miljardit eurot, samuti on Moskva laenanud Küprose valitsusele 2,5 miljardit eurot.

Telegraph mainib oma artiklis, et iroonilisel kombel parafraseeris Medvedev Leninilt, kes õigustas pärast 1917. aasta revolutsiooni toimunud riisumisi varastamisega rikastelt, kes selle vara omakorda varastanud olid.

 Allikad: BNS, Telegraph

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.