Küprose suurim finantsorganisatsioon toetab hoiusemaksu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. märts 2013 kell 16:06ERR vahendab AFP uudist, et Küprose Pank, mis on riigi suurim finantsorganisatsioon, on pöördunud valitsuse poole palvega naasta kohalikes pankades olevatelt hoiustelt ühekordse maksu võtmise idee juurde.

Panga juhatuse esimees Andreas Artemise sõnul peavad parlamendiliikmed mõistma, et sellise maksu võtmist 100 000 eurot ületavatelt hoiustelt ei ole enam võimalik edasi lükata, sest riiki on tabamas pangasüsteemi krahh. Palvega liitus veel teinegi suur pank – Laiki Pank.

Küprose inimesed on juba kriisi algusest saati proovinud oma raha suletud pankadest välja võtta. Mõned pangad on pannud väljavõetavatele summadele piirangud, kuid raha on automaatidest tihti otsas ning teiste juurde tekivad kiiresti pikad järjekorrad.

Infowars.com on avaldanud täna mitmeid artikleid, kus ennustavad ette “pangajookse” Lõuna-Euroopas, aga ka teistes EL liikmesriikides. Tsiteeritud on Suurbritannia poliitikut ja Europarlamendi saadikut Nigel Farage’i, kes hoiatab samuti kogu Euroopa pangandussüsteemi kokkuvajumise eest ning annab soovituse raha välja võtta.

 

Allikad ja lisalugemine: ERR, Infowars 1, Infowars 2, Infowars 3

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt