Meedia: Putin soovib Küproselt abi eest panku ja laevastikubaasi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. märts 2013 kell 18:35 

Küprose rahandusminister Michalis Sarris peab täna Moskvas kõnelusi Venemaa võimaliku abi üle, Kreeka leht Ekathemerini kirjutab, et Venemaa president Vladimir Putin nõuab abi eest võimalust osta osalusi saareriigi suuremates pankades ja Vene laevastikule mereväebaasi, vahendab BNS.

 

Vene investorid on huvitatud enamusosaluse omandamisest välisriikides Marfini kaubamärgi all tegutsevas Cyprus Popular Bankis, mida tuntakse kreeka keeles Laiki Bankina, ja osaluse suurendamisest Bank of Cypruses (Trápeza Kýprou).

Kindlasti huvitab Venemaad ja selle gaasikontserni Gazprom ka osavõtt Aphrodite gaasileiukoha hõlvamisest. Seal arvatakse olevat 960 miljardit kuupmeetrit gaasi ja 600 miljonit barrelit naftat.

Selline Vene lahendus ei meeldiks kindlasti euroala peamistele riikidele.

 

Ekathemerini kirjutab veel, et ei Küprose president Nicos Anastasiades ega Venemaa ole rahul Küprose rahandusministri Sarrise tegevusega rahvusvahelise abipaketi kõnelustel ja kuulduste kohaselt sunnitakse Sarris pärast Moskvast naasmist rahandusministri kohalt tagasi astuma.

 

Allikas: BNS, Ekathemerini

Toimetas Õnne PuhkKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt