Küprose parlament hääletas hoiusemaksu vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. märts 2013 kell 21:24



 

Küprose parlament võttis täna vastu raske otsuse hoiusemaksu osas. 55 saadikust oli 36 pangasäästude lõivu vastu. Pole veel teada, mis saab riigist edasi ning kas või millises ulatuses Euroopa Liit neid toetab.

 

Kuigi Eesti rahandusminister on öelnud, et teisi riike selline meede ei ähvarda (vaata artiklit siit), hoiab see võimalus inimeste meeli siiski ärevil. Saksa kommertspanga (Commerzbank AG) peaanalüütik Jörg Krämer on kutsunud juba üles ka Itaalia hoiustelt 15 % ulatuses makse koguma.

Infowarsi ajakirjanik Paul Joseph Watson näeb Küprosel toimuva taga n-ö IMF-i mässu, mille eesmärgiks on luua inimestes ja investorites suurt ebakindlust, saavutada pankrot ning võtta seejärel kogu riigi majandus enda kontrolli alla. Selline skeem paljastus tänu 2001. aastal avaldatud dokumentidele, mis kirjeldasid Maailmapanga ning IMF-i (Rahvusvaheline Valuutafond) plaani riikide varade võõrandamiseks.

Seda arvesse võttes ei pruugi Küpros olla viimane riik, mida abistamise sildi all õõnestada püütakse. IMF-i ettepaneku tagasilükkamine oli ilmselt õige samm, nagu on tõestanud  juba ka Island.

 

Allikad: Infowars, ERR, Reuters

Toimetas Maarja Aljas

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt