Maailma ühe kõrgeima vaktsineeritusega Portugalis halveneb kiiresti koroonaolukord

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. november 2021 kell 16:02Portugalis, kus vaktsineeriti ära praktiliselt kõik inimesed, halveneb kiiresti koroona olukord ja kõrge või väga kõrge koroonaohuga omavalitsuste arv on kasvanud 29-ni. Portugali kõige kõrgema koroonaohuga omavalitsuses (Pampilhosa da Serra) on 14 päeva nakatumise tase 100 000 elaniku kohta kerkinud 1066 peale, vahendab Lõunaeestlane Portugal Residenti uudist.

 

Portugalis on praeguseks aru saadud, et kõrge vaktsineeritus ei piira nakatumiste kasvu. USA Harvardi ülikooli ja India teadusinstituudi uuringud näitavad, et vaktsineerituse taseme ja uute nakatumiste arvu vahel pole mingit seost.

Harvardi uuring “Increases in COVID-19 are unrelated to levels of vaccination across 68 countries and 2947 counties in the United States” ütleb, et COVID-19 kasv pole seotud vaktsineeritusega 68 riigis ja USA 2947 maakonnas. See uuring kummutab osaliselt valitsuste ja teadusnõustajate väited, et kõrgem vaktsineeritus tagab madalama nakatumiste taseme.

Uuringust tuleb välja, et koroona leviku piiramisel ei saa ainult vaktsiinidele lootma jääda. Kokkuvõtteks on märgitud, et kui on soov inimesi vaktsineerida, tuleb seda teha tagasihoidlikult ja austusega. Inimeste stigmatiseerimine teeb rohkem kahju kui kasu. Oluline on kas see, et teised farmakoloogilised meetodid nagu hügieen, distantsi hoidmine ja kätepesu ning odavate testimise võimaluste kasutamine aitavad kaasa, et oleks võimalik elada koos COVID-19-ga, samamoodi nagu on viimase 100 aasta jooksul õpitud elama 1918. aastal inimkonda tabanud gripiga.

Portugalis on vaktsineeritud ära 87 protsenti elanikest, võrdluseks Soome vastav tase on 71 protsenti, Rootsis 67 ja Eestis 58 protsenti.

 

Allikas: Lõunaeestlane

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt