Vaktsineerimine vähendab haiglasse sattujate arvu? Iirimaa kogemus seda ei kinnita

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. oktoober 2021 kell 12:47Aina enam kõlavad meedias väited, et “vaktsiinivastase propaganda” suhtes peab kehtima nulltolerants. Aga kui Iiri meditsiiniprofessionaalidele mõeldud väljaanne Irish Medical Times kajastab, et hoolimata ligi 90% (vaktsiiniealiste) vaktsineerimisega hõlmatusest on seal haiglates pea poole rohkem koroonahaigeid kui eelmisel aastal samal ajal, siis kas selle uudise levitamine on vastutustundetu propaganda või oluline info, millega tuleks arvestada, kui vaktsineerimist reklaamitakse meil väitega, et see vähendab haiglasse sattujate arvu?

 

Irish Medical Times kirjutas 22. oktoobril, et 21. oktoobri seisuga on seal inimestele süstitud üle 7 miljoni vaktsiinidoosi, mis tähendab, et 88,34% Iirimaa vaktsiiniealistest (st alates 12-aastastest) on täielikult vaktsineeritud, olles nii Iiri ajakirjanduse andmetel kõige suurema vaktsineerimisega hõlmatusega riik kogu Euroopas.

Sealse statistikaameti (Central Statistics Office, CSO) andmetel on aga koroonaga seotud hospitaliseerimised ja iganädalane koroonapositiivsete arv  ligi poole suuremad kui eelmisel aastal samal ajal.

 

Positiivsed juhtumid

2021. aasta oktoobri teisel nädalal oli Iirimaal 10 675 positiivset testitulemust. Võrreldes sama nädalaga aastal 2020, kui oli alla 6000 positiivse juhu, tähendab see ligi poole suuremat kinnitatud koroonapositiivsete inimeste hulka.

Linnade edetabelit juhtisid seejuures Dublin (2,638) ja Cork (1,090), kus eelmisel aastal oli juhtumeid vastavalt 1,555 ja 799.

 

Hospitaliseerimised

Oktoobri teisel nädalal sattus koroonaga haiglasse 229 inimest, eelmisel aastal samal ajal aga 129 inimest.

 

Surmad

Covid-19 surmade arv ei ole aga nii märkimisväärset tõusu teinud. 2021. aasta oktoobri teisel nädalal oli neid 23, kellest 22 olid üle 65-aastased. 2020. aastal samal ajal oli koroonasurmasid 24.

 

Praegused vaktsiinid levikut ei peata

UCC (University College Cork) vaktsiinispetsialist, dr Anne Moore ütles Irish Timesile, et juhtumite arv suurenebki, kuni ei ole turule toodud vaktsiini, mis takistaks koroonaviiruse levikut, sest millist kaitset leviku vastu praegused vaktsiinid ka ei pakkunud, on see hakanud kaduma.

“Ilmselt peame lõpuks tegema kogu populatsioonile kolmanda süsti, sest me näeme tohutut kasvu positiivsete juhtumite osas,” nentis Moore.

Irish Timesi andmetel on üle 12-aastaste vaktsineeritusega hõlmatus juba üle 91%.

 

Allikad: Irish Medial Times, Gript, Irish Times 

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt