Gibraltar tühistab jõuluüritused hoolimata sellest, et kogu täiskasvanud elanikkond on vaktsineeritud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. november 2021 kell 13:50Foto: By Mihael Grmek – Own work, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Gibraltar on tühistanud ametlikud jõuluüritused ja palunud inimestel vältida kogunemisi, et võidelda COVID-19 juhtumite hüppelise tõusuga, hoolimata sellest, et kogu täiskasvanud elanikkond on täielikult vaktsineeritud. Teadaolevalt kõige enam vaktsineeritud kohas maailmas on tehniliselt üle 118 protsendi Briti ülemereterritooriumi elanikkonnast täielikult vaktsineeritud, sest ka hispaanlased sisenevad iga päev riiki tööle, vahendab Vanglaplaneet

 

Riigi tervishoiuministri sõnul pole suudetud vältida COVID-19 positiivsete inimeste arvu järsku kasvu viimaste päevade jooksul. Gibraltari tervishoiuminister Samantha Sacramento nimetas kasvu hüppeliseks ja märkis, et viimase nädala jooksul on keskmiselt 56 COVID-19 juhtumit päevas, võrreldes septembriga, kui oli vähem kui 10 juhtumit päevas.

Vastuseks järsule tõusule on ametivõimud tungivalt soovitanud inimestel mitte korraldada erapidusid ning riik on tühistanud ametlikud jõulupeod, ametlikud vastuvõtud ja muud sarnased kogunemised.

Gibraltari elanikkond on peaaegu kuus kuud olnud täielikult vaktsineeritud ning maskid on kogu selle aja jooksul olnud kohustuslikud ühistranspordis, kauplustes ja paljudes teistes kohtades. Praegu käib riigis üle 40-aastaste kordusvaktsineerimine ning vaktsineeritakse ka juba 5-aastaseid lapsi.

RT märgib et: “Samamoodi on ka teised suure vaktsineeritute osakaaluga riigid viimasel ajal teatanud COVID-19 nakkuste järsust tõusust. Singapuris, kus 94% nõuetele vastavast elanikkonnast on vaktsineeritud, tõusid haigestumised ja surmajuhtumid oktoobri lõpus rekordiliselt kõrgele tasemele, kuid on sellest ajast alates pisut alla tulnud. Iirimaal, kus umbes 92% täiskasvanud elanikkonnast on täielikult vaktsineeritud, on COVID-19 viiruse juhtumid ja surmajuhtumid alates augustist ligikaudu kahekordistunud.”

 

Allikas: Vanglaplaneet

Foto: Wikimedia Commons / Viridianwindow (fotol Gibraltari kalju)

 

Toimetas Peeter Proos / Vanglaplaneet

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt