Irja Lutsar: kahe doosiga vaktsineeritute suur nakatumine on üllatav

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. november 2021 kell 18:50Delfi on täna avaldanud kaardi, mille kohaselt Eesti on maailma koroonanakatumise tipus. Kuidas me siia jõudsime, küsitakse artiklis. Vastama on palutud viroloog Irja Lutsar, kes juhib ka valitsuse teadusnõukoda, mis koguneb täna juhtunud arutlema.

 

“Väga suur üllatus see ei ole,” ütles valitsust nõustava teadusnõukoja esinaine Irja Lutsar, kuid lisas, et tema jaoks on üllatav, et meil on siiski palju ka neid nakatunuid, kes on koroonaviiruse vastu kahe doosiga vaktsineeritud. “Haiglasse satuvad küll valdavalt vaktsineerimata inimesed,” ütles Lutsar Delfile. Täpsutuseks tuleks mainida, et vaktsineerimata inimeste hulka loetakse ka need, kes on saanud ühe süsti või kelle teisest süstist on möödas vähem kui kaks nädalat.

Tänasel kohtumisel plaanib teadusnõukoda analüüsida testimisstrateegiat, mis on iseenesest mõistlik, sest nagu ERR äsja paljastas, siis oma testimisstrateegiaga jäämegi Euroopa punaseks laternaks. Nimelt pole midagi imestada, et meie numbrid on suuremad kui paljudel teistel, sest osa riike enam ei testi täielikult vaktsineeritud või viiruse läbipõdenud inimesi. Samal ajal jätkatakse Eestis ja teistes Balti riikides ülikallite PCR-testide võimalikult laia kasutamist.

Siiski jääb üle ainult küsida, et kuidas saab see, et vaktsineeritud inimesed nakatuvad, Lutsarile olla kuidagigi üllatuseks? Kas ta ei ole kuulnud Iisraelis, Islandil, Singapuris või Iirimaal toimuvast? Iirimaal on vaktsineeritud 90% vaktsineerimisealisest elanikkonnast, ometi on seal nakatunud ja ka haiglasse sattunuid kaks korda rohkem kui eelmisel aastal samal ajal. See peaks olema piisavaks tõestuseks, et vaktsineeritud inimesed nakatuvad ja paraku satuvad ka haiglasse.

Võime anda vihje – vaktsineeritute nakatumist ei takista ka kolmas või neljas süst. Siin ei ole tegu mitte meditsiinilise probleemi lahendamise vaid enneolematu kasumi teenimiseks tehtava ravimihiidude propagandaga, mida meie valitsus ja teadusnõukoda väga kahetsusväärselt aitavad ellu viia. Kui see ei ole kuritegelik, sa ma ei tea, mis veel on. Kas mitte teadusnõukoda, valitsus ja arstid ei lubanud suure suuga, et vaktsineerimine päästab? Kes mängib lolli?

 

Allikad: Delfi, ERR, lingid artikli sees

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt