Arst Saksa riigitelevisioonis: väga paljud vaktsineeritud inimesed haigestuvad ja viibivad haiglas oluliselt kauem

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. november 2021 kell 10:22



Foto: kollaaž + Canva

Kui uskuda koroonarežiimi propagandaosakondi, on tegemist “vaktsineerimata inimeste pandeemiaga” ja haiglate intensiivraviosakonnad on vaktsineerimata koroonapatsientidest ülerahvastatud. Kuid 23. novembril 2021 sai Põhja-Saksamaa regionaalringhäälingus NDR sõna doktor Jens-Peter Keil Dietrich Bonhoefferi kliinikust, kes lükkas selle müüdi ümber ning teatas, et hoopis vaktsineeritud inimesed haigestuvad enim ja viibivad ka haiglates oluliselt kauem.

 

Erinevalt tervishoiuministritest ja faktikontrollijatest töötab dr Keil otseselt koroonapatsientidega ja näeb, mis toimub tema igapäevases maailmas.

Raske uskuda, et dr Keil üldse lasti NDR-is eetrisse, tema sõnum hämmastab pajusid:

“Väga-väga paljud vaktsineeritud inimesed haigestuvad”.

“Probleem on praegu selles, et väga-väga paljud vaktsineeritud inimesed haigestuvad ja neil on ka oluliselt pikem haiglaravi vajadus,” teatas dr Keil.

Tuletame ka meelde, mida ütles Kuressaare haigla ravijuht dr Edward Laane oktoobri lõpus ETV saates “UV faktor”: “Mis meile tegelikult muret hakkab tekitama on pigem vaktsineeritud inimeste haigestumine. /—/ … praegu me oleme olukorras eks, kus me vaktsineeritud töötajaid ei testi, me laseme vabalt liikuda vaktsineeritud inimestel. Kui vaktsineeritud inimesed kannavad viirust, võivad seda edasi anda, sealt võib ka nakkust levida, see on ka üks probleem millele me peame otsa vaatama.”

 

Kus on pandeemia?

Lisaks tuleb küsida – kui Saksamaal oli ülemaailmne pandeemia, siis miks tervishoiuminister Jens Spahni juhtimisel vähendati “pandeemia” ajal pidevalt patsientide puudusel haiglakohti? Sarnane olukord oli möödunud talvel ka Eestis, kui PERH ühe koroonaosakonna sulges.

Rääkimata Berliini 40 miljoni euro eest ehitatud koroonakliinikust, mida ei kasutatud kunagi. Ainuüksi selle 500 hõivamata voodiga kummituskliiniku töös hoidmine ulatus 2020. aastal 13,1 miljoni euroni.

Palju on tähelepanu pööratud ka sellele, et meil ei ole mitte koroonast tingitud tervishoiukriis vaid väga pikka aega kestnud meditsiinitöötajate puudus.

Eelpool panitud ETV saates ütles dr Edward Laane ka: “… koroonakriis toob dramaatilisemalt esile need meditsiinipuudused, mis on alati olnud, on personalipuudus, on õdede puudus, seda teavad ju kõik aastaid. /—/ Me peame realistlikuks jääma, ma tahan öelda, et tõesti meditsiinisüsteemis tuleb väga tähelepanelikult suhtuda, aga me ei tohi ka niimoodi hirmutada, et me kukume kokku ja elu lõpeb homme ära, et see oleks ka vale signaal.”

 

Allikad: NDR, lingid artikli sees

Fotokollaaž: Canva

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt