Marokos suudeti Tesla vaba energia generaator tööle saada

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. mai 2014 kell 13:50genOleme varem kirjutanud sellest, et rühmitus Fix the World pani internetti üles Tesla generaatori ajakohastatud skeemid ning asus mitmes riigis õpetama selle ehitamist ja kasutamist. Nüüdseks on Marokos suudetud see generaator valmis ehitada ning väikeses mahus ka tööle saada.

 

Marokos suutis kohalik kogukond ehitada kvantenergia generaatori (QEG) valmis kõigest kolme päevaga. See seade vajab algseks käivitamiseks 1 kW energiat, aga resoneerima hakates võib see toota 10 kW elektrit.

28. aprilli hommikul oli kogunenud generaatori esimest töölepanekut jälgima mitukümmend inimest ning kauaoodatud sündmust filmiti nii telefonide, tahvelarvutite kui ka kaameratega. Korraldajate sõnul ei saa nad veel mingeid kindlaid andmeid edastada, kuid generaator suutis mitu minutit hoida tööl viite 100-vatist lambipirni.

Nüüdseks on nad võtnud eesmärgiks generaatori täiustamise, osade väljavahetamise paremate komponentide vastu ning suurema elektrikoguse tootmise. Seda generaatorit hakatakse kasutama kohalikus külas elektrilise veepumba energiaallikana. Maailmale soovisid generaatori käivitajad edastada julgustava teadaande: “Kui me suutsime sellega hakkama saada siin Marokos, siis saame sellega hakkama kõikjal!”

 

 

Allikad: Collective Evolution, Stillness in the Storm

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Marlen Laanep

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt